Güzellik

2015 Makyaj Modası

2015  makyaj modası,  trend gözü belirgin hale getirip, dudakları soft renklerle destekleyip gözleri ortaya çıkarmak modadır. Bu makyaj tarzını, tüm bayanlar benimseyebilir. Esmer, kızıl, beyaz tenli, bayanlarda göz tipine uygun olarak bu makyaj tarzını benimseyebilir. 2015 yılı sonunda, dudak rengi, somon rengi yada uçuk pembe kullanımı revaçta olup, göz şekli çekikse, daha iri gösterecek şekilde ‘’gölgeli’’ göz makyajı ile badem şekline dönüştürüp, hoş bir görünüme sahip olunabilir.

belirgin göz makyajı

Biz kadınlar, yerine ve zamanına göre makyaj yapmanın avantajına sahibiz. Bu avantajı, dezavantaja çevirmekte mümkün. Yanlış yapılacak makyajın, yol açacağı çirkin görünümden, uzak kalmak için göz ve dudak makyajının inceliklerini bilmek şarttır.Gölgeli göz makyajı, ayrı bir konudur. Eğer vaktiniz yoksa, acele bir şekilde çıkmanız gerekiyorsa, yapacağınız şey; hafif, pastel renklerde bir dudak parlatıcısı tarzında bir ruj sürüp,gözünüz iriyse; içine ,gözünüz küçükse ; dışına,siyah kalem çekebilirsiniz.

 

 

 

 

 

soft ruj modası

 

 

 

Bu işlem,1,5 dakika olacaktır. Bu işlem 1,5 dakikanızı alacaktır. Hangi markaları, seçebileceğiniz ise bu tamamen size kalmış bir konudur. İçinde, kurşun ve paraben olmayan markaları seçmenizi öneririz. Ürünlerin çok küçük yazılarla yazılmış, ‘’içindekiler’’ kısmını okuyor olmanız gerekmektedir. Farklı bir yolda mevcuttur. İçinde kurşun olup olmadığını anlamak için ürünü anında test edebilirsiniz. Bir ruju satın almadan önce,’’kurşun testi’’ denilen bir teste tabi tutabilirsiniz. Şu şekilde olmaktadır; Rujun testerini, kolunuza sürüp altın bir yüzük yada altın kolyenizin ucunu ,kolunuza sürtün. Sürtmeye devam edin. Sürttükçe, kurşun altın ile tepkimeye girip net sonucu verecektir. Eğer ürünün içinde, kurşun varsa kolunuz siyahlaşacak, eğer içinde kurşun yoksa ruj kendi renginde kalacaktır. Son derece basit bir uygulama olup, kısa sürede uygulayabilirsiniz. Şayet bunu yapma imkanınız yoksa, içindekiler kısmını okuyun. Böylece sağlıklı üretilip üretilmediği konusunda, yeterli derecede bilgi sahibi olabilirsiniz.

Son olarak; Bir ürünün pahalı yada ucuz olması kalitesini göstermez. Bazen pahalı markalarda da kalıcılığı arttırmak için bu yola başvurulmaktadır. Sağlık Bakanlığı onayı olmayan ürünlerdende uzak durunuz. Hem güzel, hem sağlıklı olmak elinizde…

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu