Güzellik

Hamam Kültürü Cildinizi Rahatlatır

Hamam Kültürü Cildinizi Rahatlatır

Kişisel vücut bakımı için en önemli nokta suyu kullanmaktır. İçinde birçok vitamin ve mineral içeren suda vücut dengesini korumak için kullanılan bütün değerler bulunmaktadır. Hamam kültürü olan Türk yapısında sadece eğlenmek için gidilen hamamlar aslında vücudumuzu yumuşatarak içindeki yüksek kükürt ve tuz miktarı ile istediğimiz rahatlığı verebilir. Hamamlarda yüksek ısıda bulunan şifalı sular cilt altına geçerek ışıl ışıl olmanızı sağlar.

Kese Masajları ile Ölü Derilerden Kurtulun

Cilt üzerinde ölü deri tabakasını atarak cildin tekrar yenilenmesi için ortam hazırlayan hamamlar için haftada bir gidilmesi gerekmektedir. Kişisel bakımına önem verenler için vazgeçilmez bir tutku olan hamamlar kese attırmadan çıkmayanlar için masaj salonlarında yapılan köpük masajları ile kendine gelen ciltleri bulabilirsiniz. Bütün vücudunuz için yeterli olan enerjiyi almanız sizi hafta boyunca idare edecektir. Cilt renginizin tamamen duru bir hal aldığını gözlerinizle bile fark edebilirisiniz. Cildin temiz ve parlak aynı zamanda da pürüzsüz olması için gideceğiniz hamamlar kişisel vücut bakımınızı tamamlayan unsurlar içermektedir.

Yağlarınız Harekete Geçirin

Vücut bakımında bitkisel ürünlerle terapiler uygulanması vücudunuzda oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar için oldukça yararlı olacaktır. Deri içinde oluşan yağ tabakasının hareket ederek diğer bölgeler dağılması için yapılan masajlar sayesinde ısına vücutta yağ atımı kolaylaşır. Bunun yanında kil ve çamur banyoları ile dinginleştirilen vücut kendi kendinin terapisini de yapacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu