Güzellik

5 Adımda Hızlı Sabah Makyajı

Hızlı sabah Makyajı

Sabah uyan yataktan kalk kahvaltı hazırla kahvaltı yap birde üstüne üstlük makyaj yapıp hazırlanmak eminim kadınlardaki bütün pozitif enerjiyi alıyordur. Ama o makyaj çok çekici çok harika olursa o gün o bayandan daha pozitif kimse yoktur.Şimdi sabah sabah bu makyajı nasıl yapacağınızı anlattığımız 5 adımda hızlı sabah makyajı sayesinde günün ilk saatlerinde bile çekici ve güzel görünebilirsiniz, hem de bunu 10 dakika gibi çok kısa bir sürede yapacaksınız.

 

5 Adımda Hızlı Sabah Makyajı Nasıl Yapılır?

Bb Krem Kullanarak İle Yüzünüze Canlılık Gelsin

Fondötenden çok farklı olarak doğal görünüm sağlayan bb kremler cildinizin boya içinde durmasını yok eder. Cildinizde eğer sivilce, çok derin lekeler veya akneler yok ise bb kremler ile kolaylıkla cildinizi sağlıklı gösterebilirsiniz. Cildinize bu  kremi uygulayın ardından makyaj süngerinizle veya parmaklarınızla kremi cildinize dağıtın

 

Bronzer Kullanın

Bb krem kullanımından sonra cildinize birazcık parlaklık  katma zamanı. Bronzerların içeriğinde cilde parlaklık katan pırıltılar bulunur. Cildin bütün yüzeyine uyguladığınız bronzer akabinde ten makyajınızı tamamlayıp ışıltılı bir görünüme sahip olacaksınız.

 

Gözlere Nude Far Uygulaması Yapın

Sabahları bayanlarda abartı makyaj hiç iyi durmaz. Bunun içindir ki göz kapaklarınıza far kullanırken kesinlikle toprak tonlarını kullanın  veyahut nude rengini seçmelisiniz. Emin olun gözlerin daha etkili ve derin görünmesi amacıyla yeterli olacaktır.

 

Kesinlikle Rimel Kullanın

Rimel kullanmadan sabah evden çıkmayın sakın. Kirpik kıvırıcınızı 10-15 saniye civarında fön makinesinde ısıtarak yumuşatın ve kirpiklerinizi kıvırıp rimeli iki kat biçiminde uygulayın. Kirpiklerinizin dış kısımlarına giderek gözlerinizi biraz çekik ve hafif büyük görünmesini sağlayabilirsiniz.

 

Dudak Kalemi Kullanın

Tekrar doğal tonlarda bir dudak kalemi kullanarak dudaklarınıza kalem sürün ve sonrasında dilerseniz rujunuzu dudaklarınıza uygulayın. Kolay kolay çıkmayan dudak kalemleri biraz üşengeç bayanların kurtarıcısıdır. Aynı zamanda günün erken saatlerinde kalemler daha az dikkat çektiği için çekicide görünecektir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu