Moda

Aksesuar Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Aksesuar seçimleri genel kombin önerileri açısından önemlidir. iyi ve doğru bir seçim yapmak kritik bir konudur.

Genel Olarak Tarzınızı Belirleyin

Genel tarzı belirlemek aksesuar seçerken dikkat edilmesi gereken  önemli bir maddedir.  Çünkü size yakışanı bulmak için  kendi beklentinizi bilmeniz önemlidir. Örneğin bazı kişiler genelde klasik giyindiği için büyük boncuklar, gösterişli renkli yoğun aksesuarlar uyumsuz duracaktır. Diğer yandan sokak stili ve spor giyim sevenler için daha gösterişli takılara başvurulabilir.  Ancak bu sınırlama ile de kalmamak gerekir.

Takı Yoğunluğuna Dikkat Edin

Büyük aksesuar kullanan kişilerde en çok 3 tane aksesuar olması, stilinizi daha çok öne çıkarır ve görüntünün boğucu olmasını giderir. Hem büyük hem de çok sayıda takı, kıyafetin önüne geçerek bütünü bozabilir. Ayrıca bu parçaların birbiriyle uyumu da önemlidir. Örneğin aynı anda gümüş, altın ve imitasyon, boncuk, ahşap gibi malzemelerden üretilen takıları kullanmamanız gerekir. Mücevherlerde de küçük parçalarda çok miktara başvuru yapılabilir.  Ancak büyük parçalarda yine sade kullanım olmalıdır.  Ayrıca kıyafet stili ile bütünlüğe de önem verilmelidir. Klasik kıyafetler, gece kullanılan elbiseler mücevherlerle daha fazla uyum sağlar.

Şal Kullanırken Neler Önemli?

Soğuk havalarda şal kombini yapmak  basit gibi görünen ama zor olan bir işlemdir. Çünkü ceket, palto ile iyi denge sağlamak gerekir. Şal çok gösterişli olursa ve ceket de yaka kısmı çok büyükse bu durumda kötü görüntü çıkar ve şalı sade seçmeniz gerekir.  Ceket çok sadeyse ve yakası darsa şalı gösterişli seçebilirsiniz.

Kol Saati İçin Uyarılar

Özel davetlerde  gece elbisesi ile saat kullanımı olmaması daha iyidir. Saatler kendi başına şık görünse bile, günlük kullanımda daha çok tercih edilir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu