Sağlık

Alkali Su Bir Aldatmaca Mı?

Günümüzde özellikle alkali su detoks etkisi oluşturması nedeniyle kullanılmaktadır. Alkali su ile diyet uygulaması aynı zamanda vücutta bulunan ödemin atılmasını ve zayıflama konusunda etkili olması nedeniyle tercih edilmektedir. Ancak alkali suyun vücutta etkili olduğu savunulsa da aldatmaca olup olmadığı merak edilmektedir. Yıllar boyunca özellikle savunulan alkali su sayesinde vücudun sağlıklı olabileceği tablosu ortaya çıkartılan aldatmaca iddialarıyla yalanlanmaktadır. Alkali suyun özellikle vücuttaki ve PH değerini dengelediği ve bu nedenle de sağlıklı olduğu öne sürülmektedir

alkali-su

Alkali Suyun PH Değeri

Alkali suyun özellikle PH değeri nedeniyle vücuda faydalı olduğu savunulmaktadır. Aynı zamanda kilo vermeye yardımcı olduğu ve kısa sürede fazla kilo vermek için tercih edilebileceği gibi varsayımlar savunulmaktadır. Son zamanlarda özellikle bu konu üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda insan vücuduna yoğun bir şekilde faydalı olup olmadığı belirlenmeye çalışılmıştır.

Hastalık durumunda özellikle PH değeri kan ve dokularda değişmez. Bu nedenle hastalıklara karşı yüksek pH değerine sahip olan alkali suyun tüketilmesinin pek bir etkisi bulunmamaktadır. Özellikle yüksek fiyatlar üzerinden satışa sunulan alkali suyun sağlıklı olduğu gerekçesiyle satın alınması anlamsızdır. Bunun yanı sıra farklı bitkisel çözümlerin tercih edilmesi özellikle sağlıklı bir yaşam sürmesi açısından etkili olacaktır.

Alkali Su Aldatmacası Nedir?

Piyasada yaygın olarak kullanılmaya başlanan alkali su tüketimi özellikle yüksek fiyat seçenekleri üzerinden satışa sunulan suyun tedarik edilmesini gerektirmektedir. Bu durumda farklı markaların piyasaya sunmuş olduğu yüksek fiyatlar üzerinden satışa sunulan alkali suyun özellikle vücuda yararlı olup olmadığı tartışılmaktadır. Bunun yanı sıra özellikle alkali su yapımında kullanılacak makineler ve damlalar piyasada yerini almaya başlamıştır. Ancak sanıldığının aksine bu durum tamamen aldatmaca etkisidir.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu