Teknoloji

Apple Pay Nedir, Türkiye’de Apple Pay Kullanma Nasıl Olur?

Apple Pay Nedir, Türkiye’de Apple Pay Kullanma Nasıl Olur? Apple’nin İOS 8.1 ile sunduğu ödeme yöntemi olan Apple Pay bazı Apple kullanıcıları tarafından halen bilinmemektedir. Bu nedenle bizler de bu yazımızda sizler için Türkiye’de apple pay kullanma nasıl olur? Sorusunu ele aldık.

Apple Pay Nedir, Türkiye’de Apple Pay Kullanma Nasıl Olur? Apple Pay, Apple marka tablet ve telefonlar için İOS 8.1 ile gelen bir mobil ödeme sistemidir. Apple Pay Apple İOS sistemlerinden 6 ve üstünde geçerli olan bir uygulama olsa da halen bu ödeme yöntemi kolaylığını bilmeyen birçok Apple kullanıcısı bulunmaktadır. Bunun nedeni Apple’ın Apple Pay’ı İOS 8.1 ile sunmasıdır. Bu yazımızda Apple Pay kullanımı nasıl olur sorusunu ele alarak tek bir yazı halinde derledik.

Apple Pay Nedir?

Son zamanlarda kredi kartlarında temassız ödeme özelliği tercih edilmeye başlandı. Bunun sebepleri arasında öncelikle kovid 19 salgını gelmektedir. Kredi kartlarında bulaşma riski olan bu salgın hastalık yöntemine bağlı olarak Apple cihazlarda temassız ödeme yöntemine benzer bir yöntem bulunduğunu biliyor muydunuz.

Burada olan yöntemin uygulaması olarak Apple Pay, NFC işletim sistemi sayesinde POS cihazı ile telefonunuz arasında kablosuz bağlantı seçeneği sunmaktadır. Burada özellikle İnternet bağlantınızın yer alması için ödemeniz ücret gerektiği zaman Apple Pay cihazınız içerisinde yer alan kredi kartınızla beraber parmak iziniz sayesinde hızlı ve holay bir şekilde ödeme yapılmaktadır.

Apple Pay’e kredi kartınızı tanımlamak için öncelikle bankanız ile Apple arasında anlaşma olması gerekmektedir. Farklı ülkelerde yer alan bankalar ile Apple pay arasında bir anlaşma bulunmaktadır. Bu anlaşma sayesinde Apple Pay ile ödeme yapma kolaylığı da bulunmaktadır. Siz de Apple Pay ile ödeme yapmak isterseniz öncelikle bankanızın Apple Pay ile anlaşmalı olup olmadığına göz atınız.

Apple Pay Türkiye’de Kullanımı

Bu başlık altında üzülerek söylüyoruz ki Apple Pay ile Türkiye’de bir banka anlaşmış değil. Bu nedenle mutlaka yurtdışından bir banka ile anlaşmanız gerekmektedir. Burada yer alan bankalar arasında özellikle İngiliz bankaları kolay hesap açan ve kart veren bankalardır. Siz de bu bankalarda hesap açarak Türkiye’de Apple Pay kullanımı sağlayabilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu