Güzellik

Avokado Maskesi

Cildinizde oluşan kuruluktan şikayetçi iseniz bu durumda avokado maskesi tercih edebileceğiniz nemlendirici etkiye sahip olan maskelerden biridir. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler arasında yer almaktadır. Maskeyi haftada bir defa uygulamanız yeterli olmaktadır. Bu sayede özellikle peeling etkisi oluşturarak cildinizde oluşan ölü derinin atılmasını sağlamaktadır.

Vasfi yazılmak isteyenler öncelikle bir avokadoyu ikiye bölerek çekirdeğini çıkartmaları gerekir. Daha sonrasında kaşık yardımıyla içerisinde bulunan kısım kabuğundan çıkartılır. Kabuklarını daha sonra kullanmak üzere kenara girebilirsiniz. Avokadoyu cildinize uygulayabilmek için kaşık veya çatal yardımıyla etmeniz gerekir. İlk aşamada kabukların iç yüzeyini cildinizin her bölgesine uygulamanız gerekir. Daha sonrasında hazırlamış olduğunuz süreyi cildinize uygulayarak eşit şekilde dağıtın. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Evde kolayca hazırlayacağınız kolay avokado maskesi cildinizin özellikle bakımını yaparak nemlenmesini sağlamaktadır.

Yeşil Çaylı ve Yoğurtlu Avokado Maskesi

Normal ciltler için tercih edebileceğiniz maskeler arasında yer almaktadır. Uygulama yapılabilmesi için gerekli olan malzemelerin tedarik edilmesi gerekir.

Malzemeler

  • Bir avokado,
  • 1 çay kaşığı yoğurt,
  • 1 poşet yeşil çay.

Hazırlanışı

Öncelikle yeşil çayın poşetini keserek içerisinde bulunan malzemeyi toz haline gelecek şekilde havanda dövmeniz gerekir. Daha sonrasında kaşık yardımıyla kabuğundan ayırmış olduğunuz avokadonun iç kısmını toz halindeki yeşil çay ile karıştırın. Az miktarda kaynamış su eklenerek karışım iyice homojen hale getirirler. Daha sonrasında yoğurt ekleyerek robottan geçirilir. Bu sayede uygulama için uygun kıvama getirilir. Hazırlanmış olan karışım göz çevresine uygulanmadan geri kalan bölgelere uygulanmalıdır. İnce tabaka halinde cilde uygulanarak 15 dakika bekletilmesi yeterli olmaktadır. Daha sonrasında ılık su ile temizlenebilir. Özellikle normal ciltlerde avokado maskesi uygulamak isteyenlerin tercih edebileceği seçeneklerden biridir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu