Güzellik

Badem Yağının Kirpiklere Faydası Nelerdir?

Badem Yağının Kirpiklere Faydası Nelerdir? Cilt bakımında doğal bakım yağları oldukça sık kullanılır. Bizde bunlardan biri olan badem yağının kirpiklere faydalarını yazımızda ele alalım.

Badem Yağının Kirpiklere Faydası Nelerdir? Badem yağının kirpiklere faydalarının olması tercih edilmesinde rol oynar. Birçok nedenden kaş ve kirpiklerin dökülmeye müsait yapısı bu konuda önlem almayı gerektiriyor. Uzun ve gür kirpiklerle etkileyici bakışlara sahip olmak kadınlar ucuz ve kolay bulunabilen badem yağından faydalanıyor. O zaman bizde yazımızda badem yağının kirpiklere faydalarını ele alalım. Fakat bundan önce badem yağını çok kısa ele alalım.

Badem Yağı

Badem yağı zengin E vitamini, doymuş yağ, kalsiyum, magnezyum içeriğiyle hem cilt sağlığında hem de saç, kaş ve kirpik bakımlarında oldukça tercih edilir.  Eski zamanlardan beri birçok bakımda ana unsur olan badem yağı tüm cilt tiplerine uygundur. Özellikle kuru ciltleri nemlendirme ve yumuşatma işleminde başarılıdır. Hassas ve alerjik cilt sorunları olanların dikkatli kullanmasında fayda vardır. Soğuk pres sıkım yöntemiyle elde edilen badem yağları daha sağlıklı ve yararlıdır. Pek çok yönden faydası bilinen badem yağının kirpiklere faydalarını ele alalım.

Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Kaş ve kirpik bakımı denilince ilk akla gelenlerden biri badem yağıdır. Özellikle kirpiklerin cansız ve zayıf olması kadınların en büyük problemlerinden biridir. Kışları soğuyan havalarla birlikte cildin kuruması kirpiklerin dökülmesine neden olur. Bu durumda en etkili yöntemlerden biri badem yağının faydalarında yararlanmaktır.

Dökülmüş ve cansız kirpikleri gür ve uzun hale getirebilmek için düzenli kullanım önemlidir. Her akşam yatmadan önce makyajdan arındırılmış kirpiklere pamuk yada kulak çöpü yardımıyla badem yağı sürülebilir. Özellikler kirpiklerin dip kısımlarına ve gözün iç kısmına değmeden bu işlem yapılmalıdır. Sabah kirpikler bu yağdan arındırılmalıdır.

Makyajı günlük olarak yapanlar kullandıkları rimelin içerisine bir damla damlatarak kirpiklerine bakım yapabilir. Bu uygulama ile kirpikler daha parlak ve canlı duracaktır.

Tatlı badem yağı ve hint yağı kirpik bakımında çifte etki edecek karışımlardan biridir. Her iki yağı karıştırarak kaşların parlak ve canlı olması sağlanabilir. Ayrıca düzenli kullanımlarda dökülmelerin önüne geçilebilir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu