Anne ve Çocuk

Bebek Bakım Çantası İçinde Neler Olmalıdır?

Bebek Bakım Çantası İçinde Neler Olmalıdır? Annelik doğum sonrası sosyal hayatta 2 kişilik düşünmeyi gerektiren bir sıfata dönüşür. Adım attığınız her anda bebek ile beraber bebek çantası sizinledir.

Bebek Bakım Çantası İçinde Neler Olmalıdır? Bebek bir aile de her şeyden öncelikli olandır.  Hatta annenin kendisinden bile öncedir. Önce bebek yer, önce bebek hazırlanır, önce bebek banyo yapar. Çünkü o bir annenin en değerli varlığıdır ve onu korumak en önemli vazifedir. Öğün, temizlik ve giyim başlıca unsurlardandır. Tüm bu unsurları yerine getirebilmek için annenin en ihtiyaç duyduğu eşya bir çantadır.

Bebek bakım çantası bir anne için adeta yardımcı bir çalışan gibidir. Bebeğin ihtiyacı olabilecek her şeyi içinde bulundurup ihtiyaç anında anneye sağlayarak yardımcı olur. Bakım çantası hazırlamak tecrübe gerektirir. Ailenin ilk çocuğu değilse annenin işi daha da kolaydır. İlk defa anne olacaklar ise bebek mağazalarına giderek set şeklinde alarak hazırlayabilir. Bu setler pek çok ihtiyacı bir arada paket olarak içerdiği için hazırlığı kolaydır. Ancak tek tek araştırıp, karar verip hazırlamak da mümkündür.

Öncelikle çantanın modeli, markası, kalitesi, boyu ve rengine karar verilir. Ama tercihen en büyük boy olanı makbuldür denilebilir. Çanta alındıktan sonra ise içinde olması gereken ihtiyaçlar şunlardır;

1-Hassas Islak Mendiller

  • Bir bebeğin hijyeni için en önemli ihtiyaçlardan biridir. Bez değiştirme esnasında ise hijyen için en çok ıslak mendil gerekir.

2-Bebek Bezi

  • Islak mendilden de öncelikli ihtiyaçtır. Eğer dışarı çıkılacaksa çantada en az 5-6 tane bez bulundurmak gerekir.

3-Hijyenik Çöp Poşetleri

  • Bebek bezi ve ıslak mendil, mama artığı vb atıklar için bebek çantası içinde çöp poşeti taşımak kolaylık sağlar.

4-Yedek Kıyafet 

  • Kusma, yemek yedirme gibi durumlarda yedek kıyafet olması gerekir. Mevsimine göre yedek kıyafet bulundurmak önemlidir.

 5-Mama Önlüğü, Mama ve Biberon

  • Kıyafet kirlenmesi ve ortam hijyeni için mama önlüğünün sağladığı fayda çok önemlidir. Dışarıda bebekler her zaman ememeyeceği için mama ay durumuna göre kurtarıcı olacaktır. Bebeğinizin su ve mama içebilmesi için ise bakım çantası içinde biberon olması gerekir.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu