Dekorasyon

BEJ RENGİ İLE YAZLIKLARINIZA MODERN BİR GÖRÜNTÜ KATIN

YAZLIKLARINIZA MODERN BİR GÖRÜNTÜ KATIN

Bej rengi ilk çıktığında sarıya çalan çok açık kahverengi olarak tabir ediliyordu. Ancak şimdi kahverenginin daha koyu tonlarına da bej rengi deniliyor. Sütlü kahveden kum bejine kadar birçok bej rengi kullanılıyor. Yani sadece kahverenginin sarıya çalan tonlarını bej diye anmıyoruz. 2015 sezonunda bej rengi evimizde birçok yerde kullanılıyor. Koltuklarda, mobilyada, zeminde ve duvarlarda sık sık kullanılan bej rengi evinize farklı bir hava katıyor. Siz de evinize en uygun bej rengini seçebilirsiniz.

Bej Rengini Nerelerde Kullanabiliriz?

Bej rengi duvarlarda sıklıkla kullanılıyor. Mesela bej rengi bir duvar ile mavinin pastel tonları çok yakışacaktır. Bej rengi bir duvar ile pastel açık mavi koltukları kombin yapabilirsiniz. Renkli kırlent yastıkları da koltuğunuzun üstüne atabilirsiniz.

YAZLIKLARINIZA MODERN BİR GÖRÜNTÜ KATIN

Bej rengi ile bordonun kahverengiye dökük tonlara da uyum sağlıyor. Çok açık bir bej duvar ile koyu bordo koltukları hatta bu koltukların yanında açık bej renkli bir kanepeyi kullanabilirsiniz. Kahverengi masalar ile ve aksesuarlar ile bej rengi çok iyi uyum sağlayacaktır.

2015 sezonunda bej rengi açık olsun koyu olsun mor ile de çok iyi uyum sağlar. Bej rengi duvarlar ve bej ile mor koltukları bir arada kullanabilirsiniz. Ortaya da bej rengi bir halı serebilirsiniz. Perdeleriniz de mor olabilir. Mor renginin sıklığını kendiniz zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Ancak çok fazla mor rengi kullandığınızda sıkılabilirsiniz.

Bej rengi ilk zamanlarda sarıya dönük çok açık kahverengilere deniliyordu. Ancak artık bej renginin bir çok tonu vardır. Mesela bej renginin içinde farklı renkler de katılır. Pembe, mavi, yeşil ve gri bej rengine katılan renklerdir. Bu bej rengine ilk baktığımız zaman bej renginin içerisinde hangi renklerin bulunduğunu çözemeyebiliriz. Ancak boya ambalajına ya da ürünlerin detaylarına bakarak hatta satıcısına sorarak bej renginin tonunu öğrenebilirsiniz. Böylece kombin yapacağınız diğer eşyaların renklerini de ayarlamış olursunuz.

YAZLIKLARINIZA MODERN BİR GÖRÜNTÜ KATIN

Bej rengi ile mutlaka bej renginin içindeki rengi kullanmak zorunda da değilsiniz. Turuncu renkli perdeleri ve koltukları dengelemeniz için kırmızı rengini içeren bir bej rengini kullanmak yerine bu canlı ve sıcak rengi nötrlemeniz için griye dönük bir bej rengini seçebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu