Güzellik

Cildi Yenileyen Salatalık Spreyi Yapımı

Cildi Yenileyen Salatalık Spreyi Yapımı

Zaman içerisinde cildinizde oluşan problemlere karşı cildi yenilemek için salatalık spreyi ile istediğiniz etkiyi elde edebilirsiniz. Salatalık içerisinde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde cildin beslenmesini ve yenilenmesini sağlamaktadır. Özellikle doğal ürünleri kullanmak istediğiniz her durumda salatalık cilt konusunda tercih edebileceğiniz en etkili seçenekler arasında yer almaktadır.

Salatalık Spreyi Yapımı

Malzemeler;

  • 1 salatalığın suyu,
  • Yarım limonun suyu,
  • 1 çay kaşığı aloe vera jeli,
  • 1 yemek kaşığı gül suyu.

Cildi Yenileyen Salatalık Spreyi Yapımı1Hazırlanışı;

İlk aşamada öncelikle salatalık dilimlerini blenderden geçirilmesi gerekir. Bu sayede elde edeceğiniz püre halindeki karışımı tülbent yardımıyla süzerek suyunu alabilirsiniz. Elde etmiş olduğunuz suyu bir kase içerisine boşaltın. Daha sonrasında limon suyunu ve aloe vera jelini ekleyin. Son olarak gül suyunu da ekleyip karıştırın. Plastik sprey şişesi içerisine yükleyeceğiniz bu karışımı cildinize uygulayarak istediğiniz her durumda cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz.

Sprey şişesi içerisinde bulunan salatalık spreyi sayesinde cildinizin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her durumda sprey sayesinde kolayca cildinize uygulama yapabilirsiniz.

Cilt Yenilemek İçin Salatalık Spreyinin Etkisi

Hazırlamış olduğunuz sprey içerisinde bulunan maddeler özellikle cildinizde oluşan problemlerin giderilmesini ve cildin yenilenmesini sağlamaktadır. Limon cilt üzerinde özellikle akne problemlerine karşı etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra tazeleyecek kesi bulunmaktadır. Cildinizin canlanmasını ve sakinlemesini sağlamak istediğinizde özellikle salatalık en etkili seçenek olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda cildinizin nemlenmesini sağlamaktadır. Aloe vera ciltte esneklik elde edilmesini sağladığı gibi kan dolaşımının hızlanmasını sağlamaktadır. Gül suyu nemlendirici ve aynı zamanda gençleştirici etkiye sahiptir. Bunun yanı sıra sıkılaştırıcı etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle cildi yenilemek için tercih edebileceğiniz sprey düzenli kullanım sayesinde cildinize istediğiniz etkiyi oluşturmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu