Güzellik

Çilleri Yok Eden Doğal Maske Tarifi

Yüzde ve vücudun güneşe maruz kalan bölgelerinde oluşan çiller, bazen sıkıntı yaratabilmektedir. Daha pürüzsüz ve lekesiz bir cilde sahip olmak isteyenler için, bu çillerden doğal yöntemlerle kurtulmak mümkün.

Çilleri yok eden doğal maske tarifi ile, kimyasal bir işleme gerek kalmadan ve lazer uygulamalarına başvurmadan kurtulabilirsiniz.

Özellikle yaz aylarının gelmesi ile birlikte, tende oluşan çiler daha da belirginleşir ve çoğalır. İstenmeyen bu durumdan kurtulmak için, çilleri gideren maske uygulamasını yapabilir, gönül rahatlığı ile dışarı çıkabilirsiniz.

Çilleri yok eden maske için gerekli malzemeler

Oksijenli su, 1 miktar patates unu, temizlemek için limonlu su.

Çilleri yok eden maskenin hazırlanması ve uygulanması

Eczaneden, cildinizin tipine göre uygun yoğunlukta olan oksijenli su alın. Bu yoğunluk, kuru olan cilt yapısı için %5, normal cilt yapısı için , yağlı cilt yapısı içinve çok yağlı ya da sivilceli bir cilt yapısı için %20 oranında bir yoğunluğu olan oksijenli su olmalıdır.

Bir kasenin içerisine, 2 yemek kaşığı oksijenli suyu koyun ve içerisine patates ununu ilave edin. Oksijenli su ve patates unu püre haline gelinceye kadar kıvamını ayarlayarak, karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz çiller için maske karışımını, gözlerinizin çevresine ve dudaklarınızın çevresine sürmeden, diğer tüm yüz bölgesine sürün.

Maskenin yüzünüzde iyice kuruması gerekmektedir, maske kuruduktan sonra limonlu suyu yüzünüze sürerek, iyice yumuşatın ve temizleyin.

Bu işlemin ardından, yüzünüzü iyice yıkayarak temiz ve yumuşak bir havlu yardımı ile kurulayın. Yüzünüze besleyici bir krem sürerek, parmak uçarınızla masaj yapın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu