Anne ve Çocuk

Çocuğum Söz Dinlemiyor Ne Yapabilirim?

 

Çocuk ilk doğdu andan itibaren anne ve baba ile iletişim konusunda çok büyük sorunlar yaşayabilirler. Bu nedenle bireylerin çok dikkatli olmaları gerekecektir.

Dilediğiniz şekilde çocuğunuzu yönlendirebilir ve eğitebilirsini ama küçük yaşlarda ne şekilde davranılırsa bu çocuğun tüm gelişimi üzerinde etkili olacaktır. Bu nedenle anne ve babaların bu noktada ne şekilde davranacaklarına dair çok büyük bir özen ile davranmaları onlar adına en önemli nokta olacaktır. Bireylerin bilmesi gereken en önemli şey tam olarak bu olacaktır. Çünkü doğru bir iletişim ile muhteşem bir ilişki kurulabilir.

Bilinmesi Gerekenler

Çocuğunuz sözünüzü dinlemiyorsa bilmeniz gereken en önemli şey onlar ile inatlaşmak doğru değildir. Bu şekilde çocuğunuzun daha aksi ve huysuz bir birey haline gelmesine neden olabilirsiniz. Çocuğunuz ile aynı dili konuşana kadar uzun ve zorlu bir sürece maruz kalabilirsiniz. Ancak bu dediğimiz gibi doğru iletişimi yakaladığınız an sona erecektir. Kendiniz ve çocuğunuzun daha iyi bir gelişim göstermesini istiyorsanız mutlaka onunla ortak bir nokta bulmaya özen gösterin.

Dengeli davranın ve bu konuda düşündüğünüzden çok daha ince düşünün. Çünkü çocuğunuzu en çok etkileyecek şey bu olacaktır. Bu da sizlerin daha iyi bir gelişime adım atmanıza yardımcı olacaktır. Böylece çocuğunuz ile aynı dili konuşup hem onu anlayarak hem de kendinizi ona en iyi şekilde ifade etmenize yardımcı olacaktır. Bu da daha sağlıklı bir söz dinleme sürecini sizlere hazırlayacaktır.

Çocuğum söz dinlemiyor ne yapabilirim diye uzun uzadıya düşünmekten artık vazgeçin. Yapmanız gereken tek şey artık kendiniz için en doğru tercihi yapmak ve doğru iletişim ile hem onun sizi anlamasına hem de sözünüzü dinlemesine yardımcı olmuş olacaksınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu