Güzellik

Daha Güzel Gözler İçin Makyaj Sırları Nelerdir?

Daha Güzel Gözler İçin Makyaj Sırları Nelerdir? Makyaj denilince akla ilk gelen ve en dikkat çekici olan göz makyajıdır. Doğru göz makyajı ile gözleri istenilen forma sokmak mümkündür. Peki daha güzel gözler için makyaj sırları nelerdir, nelere özen gösterilmelidir?

Daha güzel gözler için makyaj sırları ile etkileyici bir göz makyajı yapmak mümkündür. Çarpıcı bakışlara sahip olmak her makyaj severin hayalidir.

Göz makyajı için bilinmesi gereken tüyolar

  • Doğru bir göz makyajı için öncelikle gözlerin makyaja hazır olması gerekmektedir. Tıpkı cildin makyaja hazırlandığı gibi gözler de makyaja hazırlanmalıdır. Bunun için gözlere makyaj bazı ve kapatıcı uygulamak gerekmektedir. Daha sonrasında ise hangi tonda makyaj yapılacak olursa olsun bej rengi bir far ile başlangıç yapılmalıdır.
  • Göz farı ise gözler için bilinmesi gereken makyaj sırları konusunda önemli bir yere sahiptir. Makyajın temel belirleyicisi de denilebilir. Kullanılan renkler makyajı buğulu, sade veya dikkat çekici bir hale getirebilir. Ayrıca tercih edilecek rengin göz rengi ile de uyumlu olması doğru bir seçim olacaktır.
  • Gözler için aydınlatıcı kullanmak göz makyajının olmazsa olmazıdır. Göz pınarlarına verilen aydınlatıcı görünüm ile gözler daha etkileyici bir hale gelecektir. Aydınlatıcıyı kaş altına uygulamakta gerekmektedir.
  • Doğru maskara kullanımı göz makyajının temel noktasıdır. Maskara kullanılmayan bir göz makyajı eksik bir makyajdır. Fakat hacim veren, kirpikleri kıvıran ve dolgun gösteren maskaralar göz makyajını her zaman bir adım öne taşımaktadır. Maskarayı kirpik diplerinden uygulamak gerekmektedir. Ayrıca iki kat olması sağa sola zigzag harekeler ile sürmek bilinmesi gereken bir püf noktalardır.
  • Eyeliner veya kalem uygulaması ise kusursuz bir göz makyajı için en önemli ve son adımdır. Kirpik diplerinden çekilmesi gerekmektedir. Ayrıca eyelineri düzgün çekmek zamanla kazanılan bir alışkanlık olduğu gibi bantlardan yardım alarak da uygulamak mümkündür. İnce uçlu olanların bakışlara daha derin bir anlam kazandırdığı bir gerçektir.

Daha güzel gözler için önemli makyaj sırları arasında göz yapısına uygun hamleler yapmanın çok önemli olduğu ve göz yapısını makyaj ile tamamen değiştirilebileceği unutulmamalıdır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu