Güzellik

Doğal Görünümlü Makyaj Nasıl Yapılır?

 

Makyaj yapmak emek ve dikkat isteyen bir iştir. Bundan dolayı makyaj yaparken bazı püf noktalara dikkat etmek daha doğal ve hoş bir görünüm kazandırır.

Son yıllarda trend hale gelen makyaj anlayışına göre pek çok insan doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır sorusunun yanıtını merak etmektedir. Eskilerin fazla ve aşırı makyaj anlayışı günümüzde yerini doğal bir görünüme bıraktığından dolayı bu teknikler kadınlar tarafından ilgi görmektedir.

Doğal bir makyaj için ilk olarak cilt kusurlarını kapatma ürünü doğru şekilde seçilir. Yani fondöten yerine CC ya da BB krem kullanmak makyajı daha doğal bir görünüme sokar. Ciltteki renk tonunun eşitlenmesini sağlayan bu kremler hafif bir dokuya sahiptir. Ayrıca nemlendirici özelliği de bulunan bu fondötenler cilde hoş bir görünüm kazandırır.

Doğal Görünümlü Makyaj Sırları

Doğal makyaj sırları içerisinde önemli bir nokta da dudaklarla ilgilidir. Bunun için ruj kullanmak yerine dudak nemlendiricisi kullanmak daha doğal bir görünüm sağlar. Aynı zamanda bu görünümün maliyeti de oldukça azdır. Makyaj yaparken öne çıkan gözler için ise kahverengi maskara kullanılması önerilir. Özellikle günlük makyajda bu öneri işe yarar.

Makyaj yaparken yapılan hatalardan biri de yüze çizilen kesin kontürlerdir. Doğal bir görünüm yakalamak için dudağa sürülen nemlendiriciler dudağın iç tarafında ve etrafına da sürülür. Bunun yanı sıra kaşlar doldurulurken yavaş ve tek vuruş ile doldurma yapılır.

İnsanlara bakıldığında cildinde herhangi bir kusur olmayan insan yok denecek kadar azdır. Burada önemli olan nokta bunların nasıl gösterildiğidir. Makyaj yaparken bunları kapatma gibi bir zorunluluk yoktur. Bu sayede kişi kendine daha fazla güvenir ve ortaya daha doğal görünümlü makyaj çıkar. Böylece kişi cildini daha fazla sever.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu