Moda

Doğru Gelinlik Nasıl Seçilir?

Kadınlar en özel günlerinde gelinlik seçimi konusunda zorlu bir karar verme sürecine girer. Bu noktada da sitemiz size yardımcı olur.

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Seçin

Kadınların doğru gelinlik nasıl seçilir sorusuna verilecek en doğru cevap kendi vücutlarını gözetmeleri olur. Her kadının vücut özellikleri birbirinden farklıdır. Bu durum gelinlik tercihlerinde de ortaya çıkar.

Türk kadının en önemli sorunlarından biri göbektir. Pek çok kadının göbeğinde biraz da olsa yağ bulunur. Bu nedenle de gelinlik seçerken bu durumu saklayan modeller tercih edilmelidir. Örneğin basen ve bel bölgesinde sorunu olan kadınların kesinlikle balık gelinlik modellerini tercih etmemesi gerekir. Bunun yerine prenses model gelinlikler bu kadınlara daha uygun olur.

Zayıf kadınlar için de balık modeller her zaman şık bir görüntü oluşturur. Bel ve basen bölgesinde sorunu olmayan kadınlar için vücutlarını saran bu modeller doğru seçimdir. Prenses gelinlik modeli ise bel, kalça ve basen bölgesini saklamak isteyen kadınlar tarafından sıkça tercih edilir.

Düğün öncesi kadınların yaşadığı sorunlardan biri kısa sürede kilo alıp vermesidir. Eğer siz de hızlı şekilde kilo alıp verebileceğinizi düşünüyorsanız bu durumda sırt bölgesi ip ile bağlı modelleri tercih edebilirsiniz. Sırt bölgesi ip ile bağlanabilen modeller aslında gelinlere göre ayarlanır. Bu sayede de tam olarak vücutlarına uygun olması sağlanır. Kilo alıp verdikçe de yeniden ayarlanarak düğün günü gelinliğin vücuda oturmama sorunu ile karşılaşmazsınız.

Doğru Duvak Seçimi

Gelinlik seçerken en önemli detaylar arasında duvak da yer alır. Gelin duvağı seçimi sırasında rahatlık da ön planda olmalıdır. Sizi düğün esnasında yorabilecek ya da zor durumda bırakabilecek duvakları tercih etmemeniz bu noktada önem taşır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu