Güzellik

Erkeklerde Kişisel Bakım Önerileri

 

Erkeklerde Kişisel Bakım Önerileri

 

Erkekler artık bayanlara nazaran daha fazla ilgilendikleri bakım ürünleri ile oldukça haşır neşirler. Gerek yüz bakımı gerek vücut bakımında neredeyse bayanlardan fazla ilgilenmektedirler. Her gün tıraş olmaları gereken erkekler için tıraş sonrası koruyucu kremler kullanmaları yanmaları ve kızarıklıkları önler. Kimyasal içerikli tıraş köpüğü kullanımına dikkat etmeleri gerekirken doğal olan jelleri kullanmaları daha uygun olur. Tıraş esnasında tahriş olan cilt nem kaybına uğradığı için yan ürünlerle korunmalıdır.

Ciltte Oluşan Diken Görünümleri Kıl Diplerinde Oluşan Batmaları Gösterir

Bazı cilt tiplerinde kol altlarında ve yüzün yanak kısmında dikensi ve kırmızı renkte olan damgalar bulunmaktadır. Erkek kişisel bakımında önemli olan bu nokta görünüş açısından kötü olduğu gibi aynı zamanda rahatsız edicidir. Cildin alt tabakasında oluşan sert doku sebebi ile tüy diplerinde oluşan rahatsızlık için hekim kontrolü şarttır. Zamanla lekelere dönüşebilecek bu kırmızılıklar sizi rahatsız edebilir.

Kullandığınız Ürünlere Dikkat Etmelisiniz

Vücut temizliğinde kullandığınız sabunlar kimyasal içermemesine ve doğal yumuşak ürünler kullanımına dikkat etmelisiniz. Vücudun yumuşak ve yağ oluşumuna meyilli olan yüzeyler erkek kişisel bakımında

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu