Dekorasyon

Eski Dergilerin Ev Dekorasyonunda Kullanılması

Ev dekorasyonu konusunda eski dergi gibi kullanılmış eşyaların çeşitli işlemler sonucunda ev dekorasyonunda kullanılabilmektedir.

Ev dekorasyonu konusu günümüzde oldukça popüler bir duruma gelmiş durumdadır. Modern ve estetik dekorasyonlarla yaşam alanlarının çehresi oldukça değişmektedir. Üstelik evlerde olan eski malzemelerin kullanılması sonucu ortaya oldukça şık ve ilginç dekorasyon ürünleri ortaya çıkmaktadır. Bu fikirler içerisinde eski dergilerin ev dekorasyonunda kullanılması fikri son zamanlarda odlukça popüler olan ve evin görünümüne oldukça pozitif bir katkı sağlayan dekorasyon düşüncesidir. Üstelik her evde çok miktarda eski deriler bulunduğu için bu dekorasyon fikri rahatlıkla hayata rahatlıkla geçirilebilmektedir.

Eski Dergilerden Ev Dekorasyonunda Değerlendirilmesi

Eski dergilerin ev dekorasyonunda değerlendirilmesi son zamanlarda oldukça sık rastlanan bir durum haline gelmiştir. Bu sayede oldukça düşük maliyetlerde oldukça modern ve dikkat çekici ev dekorasyonu ürünleri meydana getirilmektedir. Hem kullanışlı olan bu ürünler aynı zamanda odlukça güzle bir görüntüde sağlamaktadır.

Dergilerden Kalemlik Yapımı: Dergilerin bazı sayfalarını kesip, yuvarlayarak dildiğiniz şekli verebilir ve çeşitli yapıştırıcılar ile sabitleyebilirsiniz. Bu sayede estetik görünümlü oldukça şık ve modern bir kalemlik yapmış olursunuz

Dergi Taburesi Yapımı: Birkaç dergiyi üst üste koyup, kurdele ile bağlayarak muhteşem bir kombin yaratabilirsiniz. Burada aynı boy ve ebatta dergilerin seçilmesi yapılan dekorasyon ürünün görünümündeki bütünselliği ve estetikliği arttırmaktadır.

Dergilerden duvar süsü yapımı: Burada önemli ölçüde bir el becerisi ve sanatsal estetik gerekmektedir. Eski dergilerden kesinlen renkli sayfalar daha sonra herhangi bir şekli yada yazıyı yazmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu sayede rengârenk ve oldukça hoş görünümlü bir dekorasyon sağlanmaktadır.

Dergilerden kolaj çalışması yapmak: Bu dekorasyon işleminde de dergilerde yazıları keserek herhangi bir sanatsal fikir sağlayan bir dekorasyon kolaj çalışması yapılmaktadır. Bu genellikle tahta ya da yağlı resim zeminleri üzerine yapılmaktadır.

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu