Dekorasyon

Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir? Ev dekorasyonunda ilk olarak dikkat edilmesi gereken şey, evin şekline ve odaların büyüklüğüne bakarak hareket etmektir. Ev dekorasyonu birçoğumuzun yanlış yaptığı iştir. Vaktinin çoğunu evde geçiren insanlar bu konuda daha çok fikir sahibi olmalı, evini de ona göre dekore etmelidir.

Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir? Dekorasyon insanların yaşam alanını kendi zevkine göre düzenlemesidir. Dekorasyon için çok değişen şeyler olsa da eski stil ya yaşam tarzları evlerdeki etkisini hiç kaybetmiyor. Peki Ev Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir, Nelere Dikkat Edilmelidir? İşte merak edilen soruların cevabı..

Ev Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmeli

Bir yeri dekore etmek istiyorsanız buna ilk olarak renklerden başlamalısınız. Dekorasyonda her obje, mobilya ve aksesuarlar ancak renkleri sayesinde kendini gösterir. Odalarınızın büyük ya da küçük olması önemli bir ayrıntıdır. Küçük odalarınız varsa mümkün olduğunca koyu tonlardan uzak durmalısınız. Koyu renkler odanızı dar ve küçük göstermektedir. Açık tonlar ise daha ferah ve geniş gösterecektir. Bej, krem, toprak tonları genelde nötr tonlar kabul edilmektedir. Kendi içlerinde tonlara ayrılmakta ve renk paletleri geniş olmaktadır. Bu sebeple bu renkleri duvarlarınızda kullanıp canlı koltuk renkleri ve aksesuarlarla destekleyebilirsiniz. Bu dekorasyonun ufak hilelerinden biridir. Eğer odanıza derinlik vermek isterseniz bir duvarı koyu, diğer duvarı ise o tonun bir iki ton açığı bir renklerle boyayabilirsiniz. Bu uygulama odanıza derinlik ve genişlik hissi verebilmektedir. Bir diğer dekorasyon hilesi ise aynalardır. Aynalar bulundukları ortamda her şeyi yansıtırlar. Bu nedenle sıkışık bir odaya sıkışık bir odaya yerleştirdiğiniz aynalar ortama aydınlık ve ferahlık hisleri verir. Dekorasyonda yapılan en büyük hatalar mobilya ve duvar renklerine uygun perde seçimleri yapmaktır. Bu dekorasyon yaptığınız alanları cansız ve zevksiz hale dönüştürmektedir. Genellikle perde seçimlerinizde duvar ve mobilya renklerinin kontrast tonlarında veya kullandığınız renklerin koyu ve açık tonlarını tercih edebilirsiniz. Böylece odalarınızda dikkat çekici bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Evinizde yapacağınız dekorasyonlarda belirli bir stil ve tarz uygulamalarına gerek yoktur. Ev dekorasyonunda elde edeceğiniz en başarılı sonuç sizi yansıtan tarzlarınızdır. Sadece var olan stillerden esinlenmek size faydalı olacaktır. Mobilya seçimleriniz konusunda araştırma yapmanız önemlidir kullandığınız renklerin koyu ve açık tonlarını tercih

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu