Güzellik

EVDE YAPILABİLEN PRATİK BAKIMLAR

Tonik cilt bakımında önemli bir adımdır. Cildinizi temizledikten sonra bir parça pamukla toniklemelisiniz. Cildin gözeneklerinin hava almasını sağlayan ve ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayan tonik siyah noktaların oluşmasını engeller. Peki tonik pratik olarak evde hazırlanabilir mi? Elbette çok pratik yollarımız var. İlki maden suyunu buzlukta küçük kalıplarda dondurup yüzünüze her akşam uygulayabilirsiniz. Diğer bir yöntemde iki damla lavanta yağını bir çay bardağı su ile karıştırıp buzdolabında soğutun. Pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Tonik kullanmak cildi canlı ve parlak gösterir bu adımı atlamayın.

Gözler yorgunluğu direkt belli eden organımızdır. Gözaltı şişlikleri ve morluklarına karşı demlenmiş ılık çay pamuk üzerine dökülür. Yüzüstü uzanıp gözlerin üzerine bu pamuklardan konur, on dakika sonra şişliklerin indiğini göreceksiniz. Rezene çayı vücudu dinlendirmesi dışında gözaltı morluklarına karşı da etkilidir. Demlenmiş rezene çayını pamuk yardımıyla göz çevresinde yaklaşık 5 dakika gezdirerek uygulayabilirsiniz. Bu işlem haftada bir kez birkaç hafta tekrarlanabilir.

SAC BAKIM TİYOLARI

Evde yapılabilen pratik bakımlar arasında en çok ilgi gören şüphesiz ki saç maskeleridir. Her saç tipine uygun bakım hazırlamak mümkündür. Yağlı saçlarda 2 su bardağı suyu 4 yemek kaşığı sirke ile karıştırıp yıkanmış saça durulama suyu olarak kullanabilirsiniz. Sirke saçın yağ dengesini korur ayrıca saça parlaklık kazandırır. Bu işlem her banyoda tekrar edilebilir. Kuru saçlar en zor saç tipidir. Çok kolay kırılır. Kuruluk nemsizlikten kaynaklanır. Bu yüzden saç kremi kullanılmalıdır. 2 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı sirke ve 1 yumurta karıştırılıp temiz saça uygulanır. 20 dakika saçta bekletilip yıkanır. Bu maske kuru saçı canlandırır. Haftada bir kez uyguladığınızda farkı hemen göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu