Moda

Evde Yırtık Kot Yapmanın Yöntemleri Nelerdir?

Evde Yırtık Kot Yapmanın Yöntemleri Nelerdir? Evde yırtık kot nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız muhtemelen en sevdiğiniz kot pantolonu eskidi ya da yırtıldı!

Evde yırtık kot nasıl yapılır?  diye bir soruya cevap arıyorsanız muhtemelen sevdiğiniz kot pantolonu başına bir hal gelmiştir. Sevdiğiniz bir ürünü atmaya kıyamazsınız. Bu yüzden son derece pratik çözümler bularak kendin yap uygulamaları gerçekleştirebilirsiniz. Son derece basit birkaç adımla kot pantolonunuzu değerlendirebilirsiniz.

Kolunuz çeşitli yerlerinden yırtıldıysa bir terziye götürerek yamalama işlemleri de yapabilirsiniz. Bu işlemlerle kısa sürede kullanılır hale gelecek olan kot pantolonunuzu farklı şekilde değerlendirebilirsiniz. Çocuklarınızın kotlarını da son derece kolay bir biçimde yırtık kot haline getirebilirsiniz. İşte sizin için hazırladığımız pratik önerilerimiz!

Rendeyle Kot Yırtma

Evet yanlış duymadınız! Rende kullanarak kotunuzu yırtabilirsiniz. Rendeyle kot yırtma işlemi için kotunuzun yırtmak istediğiniz bölgesine dikkatlice rende sürün. Böylece kısa zamanda kotunuzda istediğiniz yırtma efekti görünecektir. Özellikle hasar gören kısımlarına uygulama yaparsanız başarıyla sonuçlanacak bir yırtma işleminin gerçekleşmesi söz konusu olabilir.

Maket Bıçağıyla Kot Yırtma

Maket bıçağıyla kot yırtma son derece dikkat isteyen bir iştir. Kısa sürede yırtabileceğiniz gibi yapacağınız bir yanlışlıkla yamuk yumuk bir paçavra yarayabilirsiniz. Bu durumu yaşamamak için kot pantolonunuzu paralel olarak yırtmaya çalışın. Aksi halde kötü bir görünüm olabilir. Bu işlemden sonra uç kısımlarındaki dikişleri biraz attırabilirsiniz.

Tıraş Bıçağıyla Kot Yırtma

Tıraş bıçağı kullanarak da kotunuzu yırtabilirsiniz. Bunun için alacağınız sonuç daha iyi olacaktır. Yırtmak istediğiniz kısımlara hafif darbelerle tıraş bıçağını vurun. Daha sonra incelikli bir şekilde yırtmaya başlayın. Sonuç çok memnun edici olacaktır. Ayrıca isterseniz kot eteklerinizi de bu şekilde yırtabilirisiniz.

Jiletle Kot Yırtma

Jiletle kot yırtma da oldukça kolaydır. Kotunuz ince kumaşsa daha iyi sonuç alabilirsiniz. Ancak dikkat etmekte yarar var. Çünkü fazla sökülmesine neden olabilirsiniz. Jilet kullanarak kotu yırtmanız gerektiğinde paralel çizgiler atmayı deneyin.

Diğer bir ihtimal ise yırtılan kotunuzu şorta çevirmektir. Ki kotunuz bol paça bir modelse oldukça kolay bir şekilde keserek şorta çevirerek daha birçok yol giyinebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu