Dekorasyon

Evlerde Kullanılmaması Gereken Eşyalar

Evlerde kendi tarzını yansıtan kişilerin kullanmaması gereken eşyalar konusunda dikkatli olması gerekir. Genellikle oldukça şık evler oluşturulmaya çalışılırken, kullanılan bazı objeler bu şıklığı gölgeler. Bu objelerden kurtularak evlerinizin estetik görüntüsünü daha da arttırabilirsiniz.

Eşya Kalabalığından Kurtulun

Ev dekorasyonu konusunda fikir alırken; öncelikle kendinizi içerisinde rahat hissedebileceğiniz ürünler tercih etmelisiniz. Kalabalık eşyalardan uzak durmak da rahatlık açısından son derece önemlidir.

Salona girildiği zaman ya da evin girişinde her tarafın dekoratif objeler ile dolu olması gözleri yoran bir durum ortaya çıkarır. Bu durum nedeni ile bir süre sonra kişilerin evden sıkılması da söz konusu olur. Bu nedenle fazla eşya kullanımı kaşınılması gereken ilk durumdur. Sakin bir ev herkese huzur vermeyi başarır.

Girişteki Dolapları Evinizden Uzaklaştırın

Klasik tarz evlerde her alanın dolap ile kaplı olduğu gözlemlenir. Bu şekildeki bir durum da evin tüm dekoratif özelliklerini ortadan kaldırır. Büyük dolaplar yerine eşyaları koyacak dekoratif ürünler tercih ederek evlerinizi estetik bir görünüme ulaştırabilirsiniz. Dolapların yerlerine duvar rafları oldukça şık bir görüntüyü size sunar. Bu sayede de evinizde kendi tarzınızı yansıtan özgür alanlara da sahip olma şansı yakalayabilirsiniz.

Dolaplar gibi büyük ve ağır görünümlü kitaplıklar da evden bir an önce çıkarılması gereken eşyalar arasında yer alır. Kitaplıklar evlerin olmazsa olmazıdır. Ancak bu noktada tercih ettiğiniz kitaplığın dekoratif özellikleri son derece önemlidir. Kitaplık yerine dekoratif duvar rafları ile yeni bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Bu durum hem duvarınızdaki boş ve soğuk görüntüyü ortadan kaldırır. Hem de evinizde yer kaplayan kitaplıklar size ekstra alan oluşturur. Evin içerisinde merdiven bulunduğu zaman bu merdivenleri de dolap olarak değerlendirebilirsiniz. Bu sayede yer kaplayan dolaplar artık evinizin estetik görüntüsünü bozmaz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu