Moda

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Kartsız Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır? Teknolojinin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde Garanti Bankası kartsız para yatırma işlemi nasıl yapılır çok fazla merak konusu olmaktadır. Bizde bu konuyu ele aldık.

Garanti Bankası kartsız para yatırma işlemi nasıl yapılır sorusu genel olarak büyük bir kesim tarafından merak edilen konuların başında yer almaktadır. Ülkemizde çok önemli bir yere sahip olan Garanti Bankası hem kredi ürünleri hem de kredi kartları konusunda büyük fırsatlar sunmaktadır. Müşteri memnuniyetini ilk sırada tutan Garanti Bankası kartsız para yatırma işlemleri için az komisyon almakta ve çok daha kısa süre içinde işlemlerin yapılabileceği avantajları sağlamaktadır.

Garanti ATM’den Kartsız Para Yatırma

Türkiye’nin en önemli bankalarından biri olan Garanti Bankası’nın hemen hemen her yerinde ATM’leri bulunmaktadır. Bu sayede pek çok işlemleri anında istediğiniz yerden yapmanız mümkün olmaktadır. ATM yani diğer adı paramatikler ile kartlı ya da kartsız pek çok işlemler otomatik olarak kolay bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır. Garanti ATM’den kartsız para yatırma işlemleri hem IBAN numarası hem de hesap numarasının yanı sıra telefon üzerinden yapılabilir.

IBAN Numarasına Para Yatırma

Garanti Bankası kartsız işlem ile gün içinde en fazla 12 bin lira yatırmak mümkün olmaktadır. IBAN numarasına gönderim yapmak adına yapılması gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Paramatik üzerinde kartsız işlem seçeneği tıklanmalı,
  • Para yatırma yani transfer seçeneği ekrana gelecek ve seçeneğe tıklanmalı,
  • IBAN numarası girilmeli ve daha sonra miktar yatırılmalı,

IBAN numarası kartsız para yatırma işlemlerinde komisyon alındığı için yatırılacak tutara komisyon oranı eklenerek işlemlerin yapılması gerekir.

Hesap Numarasına Kartsız Para Yatırma

Garanti Bankası kartsız para yatırma işlemleri seçeneklerinden biri de hesap numarasına para yatırma yöntemi olmaktadır. Gönderilecek hesabın ilk olarak şube kodu ve hesap numarasının bilinmesi gerekir. Bu yöntem ile para yatırmak için şu işlemler takip edilmeli;

  • Paramatikte kartsız işlem seçeneği seçilmeli,
  • Para yatırma, transfer ve hesap numarası para yatırma seçeneği seçilmeli,
  • Hesap numarası uygun şekilde girilmeli,
  • İşlem onaylanmalı ve para yatırılmalıdır.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu