Güzellik

Gece Yatmadan Önce Cilde Bakım Nasıl Olmalıdır?

Gece Yatmadan Önce Cilde Bakım Nasıl Olmalıdır? Gün içinde biz yorulduğumuz kadar cildimiz de yorulur. Özellikle gece saatlerine doğru cildimiz üzerinde bulunan yağ ve kir oldukça artmaya başlar. Bu yüzden gece yatmadan önce yapılan cilt bakımı ve temizliği sağlıklı bir cilt için oldukça önem arz eder.

Gece Yatmadan Önce Cilde Bakım Nasıl Olmalıdır? Yatmadan önce yapılmayan cilt temizliği ve cilt bakımı yüzün erken yaşlanmasına bile sebep olur. Erken yaşlanma dışında gözenek probleminden sivilceye kadar birçok cilt problemine sebep olur. Sizlere gece yatmadan önce cilt bakımınızı nasıl yapmanız gerektiğini adım adım anlattık.

Gece Yatmadan Önce Yapılması Gereken Cilt Bakımında İlk Adım

İlk olarak eğer göz makyajınız var ise uygun bir temizleyici ile gözlerinizi silin. Göz makyajınız yoksa bile bunu yapın. Çünkü kirpik ve göz kapaklarınız da gün içinde kirlenir.

Gece Yatmadan Önce Yapılması Gereken Cilt Bakımında İkinci Adım

Gözlerinizi sildikten sonra cilt tipiniz ile uyumlu bir temizleme ürünü ile boynunuz ile beraber yüzünüzü iyice temizleyin. Bunu tek bir kere değil iki kere yapın. Bunun sebebi ilk yaptığınızda yüzünüzde bulunan kirin çıkmamış olma olasılığının önüne geçmektir. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın.

Gece Yatmadan Önce Yapılması Gereken Cilt Bakımında Üçüncü Adım

Cildinizi yıkadıktan sonra gözaltlarında oluşan yorgunluğun önüne geçmek için bir adet salatalığı gözlerinize ve gözaltlarınıza koyun. Bunu yapmaya vaktiniz yok ise bir buzu peçete ile göz ve gözaltlarınıza tampon yaparak da uygulayabilirsiniz. Bu iki yöntem sabah kalktığınız zaman gözlerinizin şişmesine bile engel olur.

Gece Yatmadan Önce Yapılması Gereken Cilt Bakımında Dördüncü Adım

Göz ve gözaltlarınıza buz ya da salatalık yaptıktan sonra cildinizi mutlaka nemlendirin. Cilt için uygun bir nemlendiriciyi cildinize uygulayın. Çünkü cildinizi yıkadığınız için cildiniz kuruyabilir bunun önüne geçmek için de nemlendiricinizi mutlaka sürün.

Gece Yatmadan Önce Yapılması Gereken Cilt Bakımında Beşinci Adım

Dudaklarımız da cildimize dâhildir. Ve cilt gibi dudaklar da yıpranır. Eğer vaktiniz var ise bal ve şeker karışımını dudaklarınıza sürün ve hafif oval hareketler ile dudağınıza masaj yapın. Bu dudakta bulunan ölü derilerin atılmasını sağlar. Eğer vaktiniz yok ise dudaklarınızı nemlendirin.

Bütün bunları her gece yaptığınız zaman cildiniz oldukça güzelleşir ve bu güzellik kalıcı hale gelir.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu