Moda

Geçmişten Günümüze En Güzel Prenses Gelinlikleri

Geçmişten Günümüze En Güzel Prenses Gelinlikleri Nelerdir? 2021 modası ve renkleri ile ilgili trendleri sizlere aktarmaya devam eden sitemiz, bu kez bir değişiklik yaparak tarihin moda konularına değiniyor.

Geçmişten Günümüze En Güzel Prenses Gelinlikleri Nelerdir? Ve gelmiş geçmiş en güzel gelinlik modellerini araştırarak meraklıları için sergiliyor. İşte geçmişten günümüze farklı stillerde en güzel prenses gelinlikleri

Monaco Prensesi Grace Kelly

Monaco Prensi Rainier ve Prenses Grace Kelly çifti 1956 yılında evlendi. Prensesin giydiği gelinlik Helen Rose tasarımıdır. MGM Stüdyoları, göz kamaştırıcı bu gelinliği prensese hediye etti. Modelde pastel pembe tonlarında kumaş ve boncuk işlemeli Juliet duvak kullanıldı. Hafızlardan silinmeyen bu model ipek ve dantelin gelinliklerde kullanımıyla ilgili birçok tasarımcıya ilham verdi.

İsveç Prensesi Victoria

İsveç prensesi Victoria ile Prens Danie’nin düğünü Stockholm’de gerçekleşti. Düğün öncesi gelinliğin hiçbir detayı paylaşılmadı. Bu nedenle prensesin ne giyeceği, herkesçe merak ediliyordu. Güzel prenses, Par Engsheden tasarımı bir gelinlik modeli ile davetlilerinin karşısına çıktı. Sade bir tasarım olduğu için tiara ve buketi şıklığını tamamlamıştı.

İran Kraliçesi Süreyya

Şah Muhammed Reza ile ve İmparatoriçe’nin düğünü 1951 yılında gerçekleşti. Kraliçe Süreyya düğününde Christian Dior tasarımı olan bir gelinlik giydi. Üzerindeki işlemeler, kabartmalar ve kumaş türü ile en güzel prenses gelinlikleri arasında yer aldı. Belden itibaren hareket kazanan model, kraliçeye yakışır asaletteydi.

Danimarka Prensesi Marie-Chantel

Yunan Prensi ile Danimarka Prensesinin düğünü 1995 yılının Temmuz ayında gerçekleşti. Prenses Marie-Chantel, düğününde Valentino tasarımı parlak saten bir gelinlik giydi. Prensesin vücudunu saran modele, üst kısımda ve etek ucunda işlemeler kullanılarak hareket verilmişti. Kolları ise zambak şeklinde açılıyordu, bu da tasarıma zariflik katmıştı. 1950’lerde başlayan saten gelinlik modası günümüzde geri döndü. Artık birçok ünlü isim tasarımcılarından saten gelinlik dikmesini istiyor.

İspanya Kraliçesi Letizia Ortiz ve Kral Felipe

İspanya Kraliçesi Letizia Ortiz ve Kral Felipe 2004 yılının Mayıs ayında evlendiler. Kraliçe Letizia Ortiz’in gelinliği tasarımı ile çok konuşuldu. Bu nedenle hafızalardan silinmeyen en güzel prenses gelinlik modellerinden biri diyebiliriz. Kraliçenin kendisi kadar güzel olan model, hem göz kamaştırıcı hem de özgündü.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu