Güzellik

Göz Farı Nasıl Sürülür?

Göz farının doğru ve ideal sürümü göz makyajının kalitesi ve güzel görünümü için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Ve bayanların en dikkat ettiği noktalardan biridir.

Göz farı uygulamaları göz makyajı için oldukça önemlidir. Zaten göz makyajlarında yapılacak herhangi bir yanlış tüm makyajın görünümünü olumsuz etkileyeceği için oldukça düzenli ve dikkatli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Özellikle göz farI sürülürken kurallar uyarak ve bazı hususlara dikkat edilerek bu uygulama gerçekleştirilmelidir.  Başarılı ve etkileyici bir göz farı sürülmesi göz makyajının kalitesini ve etkinliğini oldukça arttırmaktadır. Göz güzelliği ve bu güzelliğin ortaya çıkarılması göz makyajı uygulamalarının ana hedefi durumundadır. Göz farı uygulamaları da göz makyajının en önemli ve gözlere dikakti en çok sağlayan uygulamalarının başında geldiğinde göz farı sürme işlemi kritik bir öneme sahiptir.

Göz Farı Sürülürken Dikkat Edilecek Noktalar

Göz farı sürülürken dikkat edilecek noktalar bulunmaktadır. Bu noktalara yeterinde dikkat edilir ve göz önünde bulundurulursa oldukça kaliteli ve sorunsuz bir göz farı sürülmesi yapılabilmektedir. Far sürülürken dikkat edilecek noktalar ise şu şekildedir;

  • Göz kapaklarına far sürülürken mümkün olduğunca ince fırçalar veya sünger aplikatör kullanılmalıdır.
  • Far tabakasını ince bir şekilde göz kapağının ortasından başlayarak dışa doğru sürülmelidir.
  • Burun ve gözün birleştiği noktaya asla göz farı uygulanmamalıdır.
  • Kullanılan farın rengi gözlere karşı baskın olmamalıdır. Bu durum göz güzelliğinin arka planda kalmasına sebep olmaktadır.
  • Açık renk gözlere koyu, koru renk gözlere de açık renk farlar sürülmelidir.
  • Çukur gözler için açık ve parlak renkli farlar, daha öne doğru çıkmış göz tipleri için ise koyu ve dumanlı göz farı çeşitleri kullanılmalıdır.
  • Alt kirpik diplerine far sürülmesi günümüzde oldukça etkili ve derinlikli bir görünüm sağlamaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu