Burçlar

Günlük Astroloji

Gezegenler, ay ve güneş sürekli hareket halinde olduğu için günlük astroloji yorumları birçok burcu farklı etkiler.

Bu etkiler olumlu ya da olumsuz sonuçlarla ortaya çıkmakla birlikte günlük astroloji ile siz de kararlarınızı vermekte acele etmeden, olumsuz etkiler söz konusu olduğunda sakin kalarak hayatınızı kolaylaştırabilirsiniz. Pek çok kişi günlük burcunu takip eder ama yükselen burcuna bakmak yerine öz burcuna bakar. Elbette ki öz burca da bakılmalıdır ancak günlü burç yorumlarını takip etmek daha doğru olacaktır. Günlük astroloji yorumlarını takip ederek siz de atacağınız adımları kontrol edebilirsiniz.

Bilim kuşkucucu Tevfik Uyar, astrolojinin tahminlerinin gerçek olmadığını ve yorumların tutamasına rağmen inanılmaya devam ettiğini iddia ediyordu. Yok olması gerektiği ve sözde bilim olduğu ifade edilen bu konu asırlardır dünya gündemini meşgul etti.

Psikolojimiz Mi İzin Veriyor?

Günlük burçların gazetecilik icadı olduğunu iddia eden Edgar Wunder de, psikolojimizin bu duruma inanmaya hazır olduğunu ifade ediyor. Koç burcu olan biri bu burcun agresif olduğunu öğrenip una göre kendini gözlemlediğinde agresif olduğunu düşünüyor. Bu da bilimsellikten uzak bir dogma olduğuna işaret ediyor.

Birçok konunun kanıtlanmadığı ve deneylerle doğrulanmadığını ifade eden bazı uzmanlar, gezegenlerin hareketlerini astrologların daha yakından takip ettiklerine inanıyorlar. Ama sadece inandıkları için bu sonuçlar ortaya çıkıyor. Yani siz aslan burcu olan kişilerle iyi anlaşıyorsanız, karşınıza çıkacak olan kişiler arasından aslan burcu olanı seçeceksiniz ve bu iddiayı kendi kendinize doğrulamış olacaksınız.

Bu tür işaretler  arasından seçeceğiniz birçok detay, aslında doğru olmayan ve bilimden uzak olan bu durumu insan psikolojisinin deneyimleyerek doğrulmaya çalıştığını iddia ediyor. Yani günlük fal konusuna gelecek olursak birçok kişi için bu durum bir gazetecilik icadı olarak biliniyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu