Dekorasyon

İlham Veren Kitaplık Dekorasyon Fikirleri

Kitap okumayı sevenler ve bu sevgiye ev dekorasyonunda yer vermek isteyen kişiler farklı kitaplık modelleri aramaktadır.

Kitaplıklar genellikle evlerde en kıymetli mobilyalar olarak değerlendirilmektedir. Dolayısıyla kitaplık modeli seçerken hem dekorasyon ile uyum sağlamasına hem de kullanışlı olmasına özen gösterilmelidir. Bunun için ilham veren kitaplık dekorasyon fikirleri ev sahiplerine yardımcı olmaktadır. Kitaplık modelleri içerisinde çok fazla sayıda seçenek olmasına rağmen iki temel model daha kullanışlı olmaktadır. Eğer kitaplığın kullanılacağı oda dar ise duvara monte edilen kitaplık çeşitleri tercih edilmelidir. Bunlar havada olduğundan dolayı oda içerisinde daha az yer kaplamaktadır. Geniş odalarda kitaplık dekorasyonları için ise ayaklı kitaplık modelleri kullanılabilir. Geniş alanların yanı sıra kullanılmayan alanların değerlendirilmesi için de ayaklı kitaplıklar uygun olmaktadır.

Kitaplık Dekorasyon Fikirleri

Kitaplık dekorasyonları yaparken kullanışlı olmasına özen gösterilmelidir. Okumayı sevenler için kitapların koyulacağı yer de son derece önemli olduğundan dolayı kitaplığın işlevsel olması önem taşımaktadır. Buna yönelik olarak alınan kitaplık büyük ya da küçük boyutlarda olabilir. Eğer büyük boyutlu kitaplık varsa bu durumda kitapların haricinde boş kalan alan olduğunda o kısımlara dergi, CD ve buna benzer eşyalar da koyulabilir. Bu sayede odada düzen yakalanmakta, eşyaların hepsi doğru şekilde muhafaza edilerek hoş bir görüntü sağlanmaktadır.

Dekorasyon için kitaplık tercihi yaparken kitapların miktarına ve boyutuna göre seçim yapılması önem taşımaktadır. Buna ek olarak ileride kitaplığa ilave edilecek parçalar da düşünülere karar verildiğinde kitaplık daha da kullanışlı hale gelmektedir. Kullanılan kitaplar bir araya geldiğinde ağırlık yaptığından dolayı iskeleti sağlam olan kitaplık modelleri seçilmelidir. Aynı zamanda raf sayısı fazla olan, dayanıklı mdf ile üretilmiş kitaplıklar hem dekoratif hem de işlevsel olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu