Yaşam

Instagram Reels Nedir, Nasıl Kullanılır?

Instagram Reels Nedir, Nasıl Kullanılır? Günümüzün en popüler uygulaması İnstagram son zamanlarda yeni özellikleri ile dikkat çekmeye devam ediyor özellikle birçok kullanıcı ınstagram reels nedir? nasıl kullanılır sorusunu da merak etmektedir. Bizde bu yazımızda Instagram Reels konusunu ele aldık.

Instagram Reels Nedir, Nasıl Kullanılır? Sorusu birçok İnstagram kullanıcısı tarafından merak edilen sorulardan birisidir. Burada özellikle İnstagramı tahtından eden bir uygulamadan bahsetmek gerekiyor. Çünkü bir özellik biraz da bu uygulamadan taklit tarzında bir girişimdir. Bu uygulama Çin kökenli Tiktok uygulamasıdır. Tiktok uygulaması sayesinde insanlar 15 saniyelik videoları sevmeye başladı. Bunun üzerine sadece Tiktok değil Youtube dahil bu tarz uygulamalar sayesinde yeni gelişmeler sağladı. Peki İnstagram reels nedir? Yazımızın devamını okuyunuz.

Instagram Reels Nedir?

Kullanıcılar için İnstagram’da sunulan yeni uygulamalardan birisi olan Reels, bir diğer uygulama TikTok ile aynı mantığa sahip olan ve burada kullanıcılar için ise 15 saniyelik kısa videolar oluşturmasına yarayan aynı zamanda Instagram Müzik sayesinde arka plana müzik eklenebilen video paylaşmak için kullanılan uygulamalardan birisidir.

Diğer birçok içerik gibi Reels içerikleri de Keşfet ekranında İnstagram kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır. Bu özellikleri sayesinde birden çok TikTok kullanıcısı da TikTok’ta paylaşım yaptıkları içerikleri artık İnstagram reels de paylaşmaya başladılar.

Bunun yanı sıra İnstagram’da sadece reels değil birden fazla özelliğin de İnstagram’da paylaşmasından dolayı Tiktok uygulamasını bırakıp İnstagram’a geçen kişi sayısı da epey fazladır.

Instagram Reels Nasıl Kullanılır?

İnstagram kullanıcılarının merak ettiği bir diğer soru da İnstagram reels nasıl kullanılır sorusudur.

Instagram uygulamasına girdikten sonra burada yer alan Hikaye atılan bölüme giriş yapınız.

Burada yer alan kayıt tuşunun altında yer alan reels kısmına tıklayın burada aynı zamanda canlı ve hikaye özelliklerini de göreceksiniz.

Bu işlemden sonra aynı diğer işlemler gibi sizden ya dosyanızda var olan bir videoyu tercih etmeniz ya da kendinizin bir reels videosu atmanızı isteyecektir. İsteğe bağlı olarak burada video atabilirsiniz. Ama unutmayın bu videoların süresi 25 saniyeyi geçmemelidir. Bu kriterleri sağladıktan sonra sizde İnstagram reels paylaşımı yapma yapabilirsiniz.

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu