Teknoloji

Iphone XR İncelemesi

Telefon piyasasında en üst sıralarda bulunan Apple Iphone XR modeli ile daha düşük fiyatlı ve kullanışlı bir telefon sunmayı hedefliyor.

Özellikle Çin piyasasında beklediğini bir türlü bulamayan Apple Iphone XR modeli ile buna bir son vermeyi hedefliyor. Yapılan bu yeni model telefon ile hem dünya üzerinde hem de ve özellikle Çin piyasasındaki yerli telefon üreticilerinin egemenliğine bir son vermeyi planlıyor.

Iphone Satışları

Telefon üretim maliyetlerinin artması ile birlikte telefon fiyatlarında oldukça artış yaşanmaktadır. Ülkemizde uygulanan vergilerin yüksekliği ve aynı zamanda döviz kurlarında yaşanan artışlardan dolayı bu tarz ithal edilen telefonların fiyatları da ülkemizde oldukça yüksektir. Özellikle yeni model telefonların daha yüksek fiyatlı olmalarından dolayı Apple piyasaya sürdüğü ara model telefonlarla daha ucuz olması sebebiyle satışların düşük olduğu ülkelerde daha çok satış yapmayı hedefliyor. Huawei, Samsung gibi telefon markalarının da fiyatlarının artan maliyetlerden dolayı artması ile birlikte bu modelin satışları artı bir önem arz ediyor.

Iphone XR Özellikleri

Iphone XR Özellikleri, X ya da 8 modellerine göre biraz düşük kalsa da ihtiyacı karşılayabileceği düşünülüyor. Yeni üretilen modellerindeki arka tarafta bulunan 2 kamera bu telefonda 12 MP çözünürlüğe sahip tek kamera ile değiştirilmiş. Telefonun hafıza seçenekleri diğer modellerinde olduğu gibi 64 GB , 128 GB ve 256 GB olarak belirlenmiş. Son dönemlerde çıkartmış olduğu modellerinde de yüz tanıma sistemini kullanan Apple bu modelde de yüz tanıma sistemini kullanıyor. Artık parmak okuma sistemi yerine yeni üreteceği modellerde yüz tanıma sistemini yoğun olarak kullanacağı görülüyor.

Akıllı telefon piyasasının vazgeçilmez üyesi Apple her yıl piyasaya sürdüğü yeni model telefonları ile özellikle kendi müşterilerinin heyecanlarını hiç söndürmüyor. Ucuz Iphone mantığı ile ürettiği ara model telefonlarla da müşterilerini arttırmayı hedefliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu