Moda

İŞ GÖRÜŞMESİNE GİDERKEN KIYAFET TERCİHİ

İŞ GÖRÜŞMESİNE GİDERKEN KIYAFET TERCİHİ

 

Uzun zamandır beklediğiniz bir iş görüşmesi daveti aldınız. Çok önemsediğiniz bir iş görüşmesine gidiyorsunuz ve stres dolu bir ruh haliniz var. İşte böyle bir durumda ilk dikkat etmeniz gereken şey görüşme esnasındaki giyiminizle karşı tarafa yansıttığınız izlenimdir.

 

İş görüşmelerindeki giyim tarzımız işverenler için ilk dikkat ettikleri durumdur. Öyle ki görüşme esnasındaki giyim kuşamımız, söz konusu işi ne derecede istediğimizin ve ciddiye aldığımızın göstergesi olmaktadır. Sektör ne ile ilgili olursa olsun iş görüşmesine giderken bakımlı olmak ve şık bir elbise tercih etmek karşı tarafta bizler için ilk düşünceleri oluşturduğundan, işe kabul edilme aşaması için önemli bir basamağı temsil etmektedir.

 

İş görüşmesine giderken nasıl giyinilmeli?

 

İş görüşmesine giderken erkekler için şık bir takım elbise ilk tercih edilmesi gereken kıyafettir. Mevsim ne olursa olsun iş görüşmelerinde takım elbise giymek karşı tarafı ne derecede ciddiye aldığımızın göstergesi olmaktadır. Bayanlar için ise yine şık ve daha çok koyu tonlarında resmi bir elbise iş görüşmelerinde tercih edilebilmektedir. Bayanlar için elbisenin ütülü olması ve doğru renk ve stil tercihi son derece önemlidir. Spor bir kıyafet tercihi böyle bir iş görüşmesi için çok doğru olmayacaktır.

 

İş görüşmesinde kıyafetin yanında kullanılan kola takılan şık bir saat gibi aksesuarlar da son derece önemlidir. Saat kullanımı zaman kavramıyla olan alakamızın simgeleyicisidir. Aynı zamanda hoş ve kesinlikle ağır olmayan bir koku tercihi de karşı tarafı önemsediğimizin göstergesi olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu