Diyet

İskandinav Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır, Etkileri Nelerdir?

İskandinav Diyeti Nedir? İskandinav Diyeti Nasıl Uygulanır? İskandinav Diyetinin Uygulanış Şekli Nasıldır? İskandinav Diyetinde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir? İşte merak edilen tüm detaylar..

İskandinav Diyeti Nedir, Nasıl Uygulanır, Etkileri Nelerdir? Dünyadaki en basit diyetlerden birisi olduğu düşünülmektedir. Özellikle son dönemlerde oldukça popüler olan İskandinav diyeti Kuzey Avrupa ülkelerinde oldukça sık uygulanan ve sağlıklı fazla yağlardan kurtulmaya yardımcı olan bir diyet çeşididir. Özellikle vücudumuzdaki temel hedefiniz yağ yakmak ise İskandinav diyetinde etkili olan besinleri beslenme programınızı ekleyerek yağ yakımını hızlandırabilirsiniz. İskandinav diyetinde özellikle tercih edilen yiyecekler Kanola yağı, yulaf, ahududu, Çavdar, balık ve böğürtlendir. Bu yiyecekler İskandinav diyetinizde sizlere yağ yakımı noktasında yardımcı olacaktır.

İskandinav Diyetinin Ana Kuralları Nelerdir?

İskandinav diyetine göre bu diyetin ana kuralı 4 avuç yemektir. İskandinav diyetine göre her öğünde 4 avuç yemek bulunmalıdır. Örneğin bir avuç protein bir avuç karbonhidrat 2 Havuç sebze 1 tatlı kaşığı yağ olmalıdır. Bu diyeti uygularken özellikle kalorilerin sayımını gerçekleştirmek zorundasınız. Eğer kalori tartma ile uğraşmak istemiyorsanız İskandinav diyetindeki 4 avuç yemek kuralını uygulayarak sizler de kalori tartımını uygulamaktan kurtulabilirsiniz. Sizlerde İskandinav diyetinin bu yöntemine uyarak, diyetinizi kolaylaştırabilir, zorlanmadan diyet programınızı uygulamış olursunuz.

İskandinav Diyetinde Dikkat Edilmesi Gereken Temel Noktalar Nelerdir?

Diğer tüm diyetlerde olduğu gibi İskandinav diyetinde de temel hedef diyetin beslenme programına uymaktır. Diyetin beslenme programına uygun olmayan yiyecekleri yediğiniz takdirde diyet programınızı tam anlamıyla uygulamış olmazsınız. Bu sebeple İskandinav diyeti için uygun olan yiyecekleri beslenme programınıza koyarak tüketmelisiniz. Diğer tüm diyetlerde olduğu gibi İskandinav diyetinize istikrarlı ve aralıklı bir şekilde uygulamalısınız 2 veya 5 günden fazla süren diyetleriniz için bir uzman ile görüşüp yardım alabilirsiniz.

Diyetlerin izden suyu eksik etmemeniz gerekir. Su diğer yediğimiz besinlerle birlikte koordineli bir şekilde çalışarak yağ yakımını da size yardımcı olur. Aynı zamanda suyu beslenme programınızda ne eksik etmek diğer sağlık problemlerinize de davetiye çıkarmış olur. İskandinav diyetindeki temel hedef yağ yakmak olduğu için beslenme programınıza yağ yakımını kolaylaştıran yiyecekler eklemeniz de fayda vardır.

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu