Güzellik

İstenmeyen Tüyleri Azaltmanın Basit Yöntemleri!

Köse erkekler dışında kimsenin tüylerini istemediğini biliyoruz! Asırladır temizliği engelleyen ve kadınların en büyük çilesi olan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemleri denenmiştir. Günümüzde teknolojinin etkileriyle ortaya çıkan birçok yöntem, sizi uzun süre bu kabustan kurtaracaktır.

Tüyleri beslememesi açısından tercih edilmemesi gereken zeytinyağı ve badem yağı gibi yağlar yerine tüyleri azaltan kekik yağı ya da hamam otu yağı tercih edilebilir. Her epilasyon sonra bu yağlar sürülerek tüylerin azalması hedeflenebilir. Ancak tercih edilen epilasyon yöntemi de tüylerin azalıp artması söz konusu olduğunda farklılık gösterecektir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak ve ihtiyacınız olan bakımı sağlamak için kendinize ve bütçenize en uygun yöntemleri aşağıdaki listemizden seçebilirsiniz.

Tıraş Uygulaması

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için en hızlı yöntem tıraş uygulamasıdır. Bu uygulama son derece basit olup genelde ıslak tıraş şeklinde tercih edilir. Ancak tüylerin çıkma süresi çok kısadır ve cilde zarar verebileceği gibi kılların sertleşmesine de neden olabilir. Bu yüzden acil durumlar dışında pek tercih edilmez.

Ağda

Can yakan ama pürüzsüz bir ten yaratan ağda uygulaması, sıcak ve soğuk ağda olarak iki şekilde uygulanır. El ağdası olan soğuk ağda için yumuşak kıvam yeterlidir. Ilık ağda içinde bir kaşık yardımıyla sürülen ağda bezle temizlenerek kılların kökünden alınması sağlanır. Jilete nazaran daha geç çıkan tüyler, ağdayla uzun süre çıkmaz. Sir ağda biraz daha derinden müdahale sağlamakla birlikte, özel bir yağ kullanılarak temizlenir.

Lazer Epilasyon

Kıllardan kurtulmak için en kesin yöntem lazer epilasyon yöntemidir. Kadın ve erkeklerin uygulama yaptırabildiği lazer epilasyon ile uzun vadede istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkündür. 4-5 seans sonra ciddi oranda azalan kıllar kökünden kurutularak ciddi bir pürüzsüzlük söz konusu olmaktadır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu