Sağlık

Kadınlar Neden Orgazm Taklidi Yapar?

Kadınlar cinsellik ile ilgili gerekli tatmini yaşamayabilirler. Bu noktada da pek çok kadın orgazm taklidi yapar.

Kadınların Cinsel İstekleri

Cinsel ilişki sırasında kadınlar neden orgazm taklidi yapar sorusu sıklıkla sorulur. Hem erkekler hem de kadınlar için cinsel ilişki son derece önemlidir. İnsanların daha mutlu bir yaşama sahip olmasında düzenli cinsel ilişki yaşaması etken oluşturur. Ancak cinsel ilişkinin her iki tarafı tatmin etmesi de bu noktada önem taşır.

Cinsel ilişki önemli olsa da genellikle erkek egemenliği içerisinde değerlendirilir. Erkek tatmin olup orgazm olduktan sonra cinsel ilişkiyi sonlandırır. Ancak bu noktada kadının tatmin olması pek de önemli değildir. Bu durum da kadının cinsel olarak orgazm taklidi yapmasına neden olur.

Kadın cinsel ilişkide hep pasif taraf olarak yer alır. Toplumumuzda cinselliğin ayıp olarak algılanması da kadını bu noktada geri plana döndürmüştür. Ancak cinsel ilişkide memnun olan kadın partnerini de memnun eder. Bu nedenle de kadının cinsel hayatı aslında ilişkilerin devamı için son derece önemlidir.

Kadının Erkek İle Uyum İçerisinde Olması Önemlidir

Kadınların cinsel hayatlarında erkekler ile uyum içerisinde olması gerekir. Ancak erkekler kadınları tatmin etmediği zaman kadınlar da tatmin olmuş gibi davranır. Orgazm taklidi yapan kadınlar ilişkilerini uzun süre bu şekilde devam ettirir.

Cinsel ilişki sırasında taklit yapan kadın bir süre sonra eşine karşı öfke duyar. Sürekli orgazm taklidi yapan kadın ilişkisinde duyduğu sevgi ve saygı durumunda da azalma yaşar. Bu durum erkeğe ciddi zarar verir. Erkek cinsel ilişki sırasında kadının duygularını da göz önüne almalıdır. Özellikle de ön sevişmeyi arttırarak kadınların da gerçek anlamda orgazm yaşaması sağlanır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu