Diyet

Kahverengi Pirinç İle Detoks Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Kahverengi Pirinç İle Detoks Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Kahverengi pirinç kullanarak sağlıklı bir detoks diyeti yapabilirsiniz. Bu diyet programı temelde pirinç diyetinden farklılık göstermemektedir.

Kahverengi Pirinç İle Detoks Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır? Kahverengi pirinç kullanarak detoks diyeti sağlıklı bir şekilde kilo vermenize katkıda bulunuyor. Pirinç diyeti 1939 yılında geliştirildi. Düşük kalorili ve düşük sodyumlu gıdaları baz alarak oluşturuldu. Bu diyet programı hastalarının kan basıncını düşürmek ve ve obeziteyi önlemek için geliştirdi.

Diyet kurallarına uyarak hipertansiyon ve obezite hastalıklarının önüne geçebilirsiniz. Diyette önerilen besinlerin tamamı sodyum oranı düşüktür. Karbonhidrat açısından da yüksektir. Sınırlı miktarda süt ürünleri ile tüketilir. Kompleks karbonhidratların sindirimi uzun sürer. Bu özelliği nedeniyle açlık hissi de azalır. Bu diyette günlük 800 kalori alınır. Zamanla, günlük kalori alımını geliştirebilirsiniz.

Kahverengi Pirinç Diyeti Nasıl Yapılır?

Pirinç diyeti kısa süre içerisinde sağlıklı kilo vermenize yardımcı olabilir. Fakat bu diyetin uzun süre uygulanması tavsiye edilmemektedir. Diyete düzenli uyduğunuz zaman günde bir kilo verebilirsiniz. Pirinç yüksek miktarda karbonhidrat bulundurur. Bu da açlık hissinin azalmasını sağlar. Diyetin ilk günlerinde zorlansanız bile daha sonra alışacaksınız.

Kahverengi pirinç diyeti üç gün yapılır. Daha sonra üç gün diyete ara verilir. Aksi durumda diyeti yapan kişi yorgunluk ve halsizlik hissi meydana gelebilir. Diyet esnasında bol su tüketmelisiniz. Diyet hipertansiyon ve obezite hastalıklarının tedavisini amaçlar. Düşük sodyumlu gıdaları tükettiğiniz zaman vücutta fazla su tutulması da engellenir.

Pirinç Diyet Listesi

Pirinç diyetini evde kolayca yapabilirsiniz. Diyet programında pirinç lapası ile beslenmelisiniz. Pirinç lapası diyet listesini günde üç öğün tüketebilirsiniz.

Kahvaltı

  • Kahvaltıya yulaf lapası ile başlayın.
  • Kahvaltıda istediğiniz baharatları kullanabilirsiniz.

Öğle Yemeği

  • Öğle yemeğinde taze sebzelerle salata hazırlayın. Salatanızı pirinç lapası ile beraber tüketebilirsiniz.
  • Porsiyonunuzu küçük tutmalısınız. Aksi takdirde kilo vermeniz zor hale gelebilir.

Akşam Yemeği

Akşam yemeğinde ise pirinç lapası tüketilmelidir. Ekstra besin kullanmanız tavsiye edilmemektedir. Kahverengi pirinç içerisinde bir çok bileşen bulundurur. Esmer pirinç B, E ve K vitaminleri açısından zengindir. Böylece sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu