Güzellik

Kesenin Cilt Bakımına Etkisi

Kesenin Cilt Bakımına Etkisi

 

Hızlı şekilde duş almak kişisel temizliğin en önemli olgusudur, ancak derinlemesine temizlik için ne kadar yeterlidir. Banyoda kişilerin kendilerine özel zaman ayırması ve duştan daha uzun süren haftalık sıcak banyolar, beden temizliği için oldukça yararlı aktivitelerdir. Uzun sıcak banyolar söz konusu olduğunda, ilk akla gelen peelingdir. Günümüzde peeling için geliştirilmiş çeşitli kozmetik ürünleri, sabunlar ve bazı objelere kolaylıkla ulaşılabilindiğinden çok tercih edilmektedirler. Ancak tarihten gelen ve özellikle Türk halkının yakından tanıdığı bir banyo ürünü olan kesenin, diğer peeling ürünlerine göre çok daha faydalı ve etkili olduğu unutulmamalıdır. Kesenin cilt bakımına etkisi tartışılmaz bir olgudur. Kese ve banyo denildiğinde akla hamamlar gelebilmektedir. Oysa bu derinlemesine etkili peeling işlemini, evde yapmakta oldukça kolaydır.

Evde Kese ile Peeling Nasıl Yapılır?

 

Evde Kese ile Peeling Nasıl Yapılır?

   Yüz ve diğer bölgeler için günlük peelingler ile muhteşem sonuçlar alınabilinmektedir. Tüm beden için uygun ürünlerinde piyasada kolayca bulunduğu günümüzde, derinlemesine temizlik ve cilt bakımı için diğer bir uygulama olan kese, göz ardı edilmemelidir. Doğal olarak elde edilmiş yün ve ipek dokuma keseler, tüm vücut için doğru kullanım ile etkili temizlik ve ferahlık sağlar. İpek dokuma keseler ile evde nasıl kese yapılır, hangi bölgelere uygulanır sorusuna farklı cevaplar verilse de hassas alanlara ipek dokuma, diğer bölgeler için ise yün dokuma keseler kullanılması en doğrusudur. Bir diğer soru ise kese ne zaman yapılmalı sorusudur.

Kese Uygulaması ve Etkileri Nelerdir?

 

Kese Uygulaması ve Etkileri Nelerdir?

 

Kese yapmak için kendinize haftada bir gün ayırmak, cildinizin ihtiyaçları açısından yeterlidir. Ölü deri tabakasının dökülmesi ile yenilenen cildinizdeki değişimi, mutlaka fark edersiniz. Yenilenen hücresel yapı sivilce, yağlanma, kirlenme gibi etkileri yok ederek, dolaşımdaki etkinliği arttırır ve cilde parlaklık kazandırır. Kesenin cilt bakımına etkisi için, elinizin içerisinde gireceği kadar olan cepler ile oldukça basit bir kullanımı vardır. Hassas alanlara dairesel ve diğer bölgelere ileri geri hareketler ile bastırmadan masajlı sürtünme ile anında etkisi görülebilir. Mutlaka ıslak ve sabunsuz şekilde yapılması önerilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu