Güzellik

Kirpiklerinizi Uzatmanın Yolları

Kadınların yıllardır dolgun ve uzun kirpiklere sahip olmak istedikleri bilinir. Bunun için takma kirpikler takmadan kirpiklerinizi uzatmanın yolları öğrenilebilir.

Birçok kişinin doğuştan şanslı olduğu kirpikler ve kaşlar, yüz ifadesi açısından oldukça önemlidir. Bu yüzden cilt bakımından sonra en önemli bölge olan kaş ve gözler önemsenir. Kadınlar için hazırladığımız kirpiklerinizi uzatmanın yolları aslında doğal bakım önerileriyle de geçici çözümlerle de mümkün olmaktadır.

Kirpik bakımında farklı yöntemler uygulansa da insanın kirpik yapısı zayıfsa birden bire güçlenmesi mümkün olmayacaktır. Bu yüzden kirpikleriniz doğal olarak dolgunsa şanslı sayılırsınız. Çünkü birçok kişinin en büyük estetik sorunlarından biri belirgin olmayan, ince ve dökülen kirpikler oluyor.

Badem Yağıyla Kirpik Uzatma

Badem yağı kirpiklerin uzamasını sağlayan en popüler ürünler arasındadır. Doğal içeriği olan ve alerjik reaksiyona neden olmayan badem yağı kirpiklerin uzaması açısından oldukça önemlidir. Kaş ve kirpiklere boş ve boyasız bir rimel fırçasıyla ger akşam sürüldüğünde belirgin bir uzama sağlayan badem yağı gibi hint yağı da kullanılabilmektedir.

İpek Kirpik Uygulaması

İpek kirpik uygulaması da son dönemde dikkat çeken kirpik dolgunlaştırma yöntemleri arasındadır. Tek tek ekilen kirpiklerle doğal bir uzunluk ortaya çıkaran ipek kirpikler, zamanla kendiliğinden dökülüyor.

Takma Kirpik

Takmayı bilenler için ciddi ve belirgin bir etkiye neden olan takma kirpikler, farklı özellikleriyle kirpik dolgunlaştırmak için en pratik yöntemler arasındadır. Mıknatıslı ya da farklı uzunluğa sahip olan takma kirpiklerin kullanılmasıyla ağır makyaja gerek kalmadan dolgun kirpiklere sahip olunabilir.

E Vitamini+Zeytinyağı

Evde doğal bir bakım isteyenlerin badem yağı dışındaki diğer çözümü ise E vitamini ve zeytinyağı sürmektir. Kirpiklerin sağlıklı uzamasını teşvik eden zeytinyağı ve E vitamini ile çok başarılı biçimde kirpik gürleştirme mümkün olmasa da kirpiklerin uzaması söz konusu olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu