Burçlar

Kova Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri

Kova Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri Nelerdir? Kova burcu insanı 21 Ocak ila 18 Şubat tarihleri arasında doğan kişilerdir. Hava elementi olan kova burcunu Uranüs gezegeni yönetmektedir.

Kova Burcunun Olumlu ve Olumsuz Özellikleri Nelerdir? Kova burcu olumlu özellikleri ile çevresindeki kişileri hayran bırakmaktadır. Bu kişiler bağımsızlığına düşkün olarak bilinmektedir. İlişkilerinde kendilerine özgü zaman ayırmak isteyebilmektedir. Genel itibariyle mantıklı hareket etmektedirler. Ancak dikkat çekmek isteği ağır bastığında bu özelliklerini kaybetmektedirler. Sanat alanında yaratıcı ve özgün fikirlere sahiptir.

Kova Burcu Olumsuz Özellikleri

Kova burcu insanı hayatında mükemmeliyetçi bakış açısıyla yaklaşmaktadır. Bu düşünce tarzından dolayı kova burcu olumsuzluk özellikleri şekillenebilmektedir. Genellikle olmayacak hayaller kurmaktadır. Hayallerin gerçekleşmediği anlarda negatif ve karamsar ruh haline dönmektedir. Dediğim dedik kişiler olduğundan dolayı ikili ilişkilerinde tartışmalar yaşanabilmektedir.

Sinirliyken karşısındakilerini düşman gözüyle görebilmektedir. Her aklına geleni söylediğinden dolayı kolay kalp kırmaktadırlar. Kendi fikirlerine saygı duyulmasına ve her zaman uyulmasını beklemektedirler. Ortam içerisinde gözlerin sürekli kendi üzerinde olmasını istemektedirler. Dikkat çekmek amacıyla hiç yapmadığı davranışları sergileyebilmektedir.

Kova Burcu Kadını Özellikleri

Bilinmesi gereken kova burcu kadını özellikleri ise becerikli, disiplinli ve çalışkan olmasıdır. Fakat yaptığı her işten tebrik beklemektedirler. Ailesi veya eşi sözleriyle değer verirse başarıya daha hızlı ulaşabilmektedirler. Beklenen değeri görmediğinde hırçın ve sinirli bir tutum sergilemektedir. Sorumluluklarına ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmaktadırlar.

Mükemmele yakın davranışlarını karşısından da beklemektedirler. Özellikle anne olduğunda çocuklarını disiplinli yetiştirmektedirler. Azimli, hırslı ve sistematik çalışmayı sevmektedirler. İyi eğitim aldıklarında üst düzey görevleri ve yöneticilik yapmaktadırlar. Açık sözlü ve eleştirilerinde sivri dili kullanması arkadaş çevresiyle sorunlar yaşamasına neden olmaktadır. Sevdiklerine karşı fedakar, yardımsever ve cömerttir.

Kova Burcu Erkeği Özellikleri

Kova burcu erkeği özellikleri genellikle iş ve eğitim hayatında kendisini başarıya götürmektedir. Kova burcu erkeleri tam olarak işkoliktir. Pratik düşünceli, çalışkan ve disiplinlidir. Özellikle kendi işinin patronu olmaktan zevk alırlar. İş hayatı onu enerjik ve mutlu kılmaktadır. Yaşantısında belirli hedefler kurarak yaşamayı rutinleştirmişlerdir. Belirlenen hedefleri tam olarak yerine getirmektedir. Azla yetinmeyi kabul etmemektedirler.

Aşk hayatında ise partnerinden adım beklemektedir. Duygularını kolaylıkla dile getirmekten utanırlar. Dürüstlüğü, güvenirliği ve saygısıyla ortamdaki tüm gözleri kendine döndürmektedirler. Ailesine ve eşine oldukça bağlıdır. Sunduğu bu güven ortamının zedelenmesinden hoşlanmazlar.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu