Ekonomi

Kredi Kartı Asgari Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?

Kredi Kartı Asgari Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur? Kredi kartı asgari ödemesi yapılmadığı zaman bu durumda kredi kartınıza yönelik kullanımda bir takım kısıtlamalar olabilir.

Kredi Kartı Asgari Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur? Kredi kartı asgari ödemesi alanında özellikle asgarinin tutarı ne ise onun ödenmesi bir zorunluluktur. Özellikle her ay kullanımdan kaynaklı her kredi kartının belli bir ödeneği devreye girer. Bu ödeneğin de ödenmesi şarttır. Eğer kredinin tamamını ödeyemiyorsanız bunun için asgarisini ödeyerek kredi kartını kullanabilirsiniz.

Asgarisi Ödenen Kredi Kartını Kullanma

Asgarisi ödenmiş olan kredi kartının sadece ödenmiş olan tutarı kullanılabilir. Yani genel tutar ne ise onu kullanamazsınız. Çünkü burada daha önceden ödenmemiş olan bir borç karşınıza çıkar. Bu yüzden gerekli ödemeyi yapıp sonrasında kredi kartınızı kullanabilirsiniz.

Asgari Sonrası Limit Arttırma

Asgari sonrası limit arttırma işlemi de ön plana çıkar. Ancak bunun için düzenli şekilde asgari tutarın yatırılması gerekilir. Kredi kartı limitini, müşteri hizmetleri ile artırmak isteyenler bu kanal yolu ile gerçekleştirebilir. Bunun için gerekli bilgiler tarafınızdan müşteri temsilcisine iletilerek yapılabilir. Dikkat edilmesi gereken nokta şudur ki verilen bilgilerin doğru olmasıdır. Yanlış bilgi girildiği taktirde işlem iptal edilebilir.

İnternet ve Mobil Bankacılık ile Gerçekleştirme

Limit artırım işlemini internet veya mobil artırım ile yapmak isteyenler için bu kanallara başvuru yapılabilir. İnternet aracılığı ile mobil uygulamaya girilerek işlem anlık olarak yapılabilir. Bunun için bankaların mobil uygulaması indirilmelidir. T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılarak uygulamalar bölümünden işlem yapmak kolaydır. Gerekli adımlar takip edilerek anlık olarak yapılabilir. Ayrıca internet aracılığı ile işlem yapmak zahmetsiz ve kolaydır. Bunun için birçok kişi internete başvurur.

ATM Aracılığı ile Gerçekleştirmek

Bankaların limit artırım işlemini kolay bir şekilde ATM’lerden yapmak mümkün. Bunun için en yakın bir ATM’ye gitmek gerekir. ATM aracılığı ile birkaç işlem etrafında birkaç dakika içinde artırım işlemi yapılabilir. Bunun için herhangi bir bankanın kredi kartının olması yeterlidir.  Bankaların limit işlemlerine girilerek hemen yapılabilir. Asgari ödeme ile tüm bu işlemler pratik bir şekilde sizin tarafınızdan yapılabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu