Ekonomi

Kripto Borsalarından Para Kazanmanın Yolları

Kripto Borsalarından Para Kazanmanın Yolları Nelerdir? Kripto borsalarından para kazanmak için çabalayanlara yönelik makalemizde önemli hususlara değineceğiz. Kripto dünyası gittikçe büyümekte ve farklı şekillerde para kazanma yollarının önü açılmaktadır. Mining, Farm, Stake gibi gelirlerin yanında bizzat kontrolü ele alıp bu tip borsalarda para kazanmak mümkün. Türk parasının değer kaybetmesi ve birikimlerin değerlendirilmesi açısından önemli bir yere sahiptir.

Kripto Borsalarından Para Kazanmanın Yolları Nelerdir? Borsaların kurulu düzeni takip gerektirir. Bunun yanında trenleri yakalamak ve gidişatı iyi takip etmek zorunludur. Belirli bir kripto değerin yükselişini ve düşüşünü avantaja çevirmek elbette mümkündür. Borsalarda en fazla para kaybedenler sabırsız ve panik içinde alım satım yapan yatırımcılardır. Balinalar dediğimiz büyük çapta alım satım yapıp piyasaya yön verenlerin avlamak istediği kesim budur. Kripto borsalarından para kazanmak isteyen, bu tip oyunlara gelmemek için yatırımcı sabırlı olmalıdır. Uzun vadede hemen hemen her Kripto token kazanç sağlar. Günlük alım satımlarda ise iyi bir takipçi olmak ve heyecanla ani alış satışlardan vazgeçmek gerekir. Düşen bir borsada dip noktadan almak yükselen bir borsada tepe noktasından satış yapmak mantıklıdır.

Kripto Borsalarından Para Kazanma!

Borsa eğrileri yatırımcıların çoğuna karmaşık gelmektedir. Aslında bunlar birer göstergedir. Çoğu bize ışık tutmak amaçlıdır. Dip noktaya gelen bir kripto tokenin yükselişe başladığı anda alınması en mantıklı seçim olduğu gibi Tepe noktasına geldiğinde ise düşüşe geçtiği anda satmak mantıklıdır. Borsa verilerinin işaret ettiği eğriler çoğu zaman birbirini tekrar ederler. Her yükselişin bir inişi olduğu gibi her inişin bir çıkışı olduğu unutulamamalıdır. Düşen kripto yatırımınız mutlaka bir zaman çıkacak ve yatırım yaptığınız her birim sürekli değer kazanmayacaktır.

Kripto paraların aynen Dolar ve TL gibi yerel ve global değişimlerden etkilendiği unutulmamalıdır. Savaşlar, ekonomik yaptırımlar, ekonomik veriler. ABD ve bazı ülkelerdeki bankaların faiz politikaları ve ekonomik değişikler borsaları etkilediği için bunların takip etmesi önemlidir. Bir borsa yatırımcısı iyi bir haber takipçisidir. Dünya üzerindeki olumsuz ve olumu gidişatın borsalara yansıyacağını bilir ve buna göre pozisyon alır. Ayrıca yatırım danışmanlarından bilgi almayı ve kendi tercihleriyle bunları harmanlayıp doğru tercih yapmayı alışkanlık haline getirmiştir.

Borsa oynamak toplumumuzda genellikle kumar oynamak gibi değerlendirilmektedir. Aslına bakılırsa “Borsa Oynamak” diye bir tabir yerinde değildir. Bahis ve kumar oyunlarında talihinizi belirleyen atlar, çarklar, futbolcular ve rastgele değişimlerdir. Oysaki borsada kontrol sizin elinizdedir, zarar etseniz de vaz geçme şansınız bulunmaktadır. Oysaki kumar olarak nitelendirilen oyunlarda vazgeçme gibi bir tercih ve inisiyatifiniz bulunmamakta kontrolü başka ellere vermektesiniz. Kripto borsalarından para kazanmak uzmanlık gerektirmez sadece aceleci olamamak ve iyi analiz yapmak lazımdır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu