Sağlık

Kudret Narının Sağlığa Faydaları

Genellikle yağ ve macun şeklinde kullanılan kudret narı vücutta çeşitli nedenlerden dolayı görülen yaralara iyi gelmektedir. Uzun süredir geçmeyen yaralar için de fayda sağlar, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Buna göre kudret narı ezilerek zeytinyağı ile karıştırılıp yaranın üzerine sürülür. Daha sonra yaranın üzeri temiz bir bez ile kapatılır. Gün içerisinde en az bir kez bezin yenilenmesi gerekir. Düzenli olarak yapıldığı takdirde bir hafta içerisinde gözle görülür sonuçlar elde edilir. Ayrıca bu meyvenin rahimde yer alan yaralara da iyi geldiği söylenmektedir.

Kudret Narı Hastalıklar İçin Şifa

Batı ülkelerinde acı kavun, balsam armudu gibi isimler ile bilinen kudret narı özellikle karaciğer ile alakalı ortaya çıkan hastalıklar için faydalıdır. Karaciğer bozukluklarını gidermek için kullanılır ve karaciğeri destekler. Karaciğer hastalıklarının yanı sıra bağırsak ile ilgili hastalıklar da kudret narı ile tedavi edilir. Bağırsakta bulunan kurtların düşmesine yardım eder. Ayrıca bağırsak rahatsızlıklarını önlemeye yardımcı olur. İçerisinde bulunan Substans Q ile AIDS hastalığının tedavisi için de etkilidir.

Kudret Narı Çayı İle Sağlık

Kudret narı çayı meyvenin yaprakları ile hazırlanır. Bir miktar kaynamış su içerisine konulan yapraklar kudret narı yaprakları karıştırılarak demlenir. Hazırlanan çay bağışıklık sistemini güçlendirir, vücudu daha zinde tutar ve enerji verir.  Ayrıca öksürük ve balgam sorunu bulunan kişiler için de kudret narı çayı kullanılması önerilir.

Her besinde olduğu gibi kudret narı kullanımında da aşırıya kaçırılmaması gerekir. Aksi takdirde sağlık açısından istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir.

Kudret narı yağı için bir tane olgunlaşmamış kudret narı tercih edilir. Kudret narı macunu hazırlamak için ise meyvenin çekirdekleri çıkarılarak geriye kalan kısım kullanılır. Bu sayede vücut için daha yararlı hale gelmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu