Güzellik

Kusursuz Bir Gelin Makyajı İçin En İdeal Tüyolar

Gelinlik giyen kadınlar makyaj hazırlığı yaparken bazen kararsız kalabilmektedir. Makyaj malzemesi olarak ne kullanılacağı, hangi renklerden seçilmesi gerektiği ve neye göre olması gerektiği gibi konulara önem vermek gerekir. Önceden hazırlıklı olmak sizi sonraki süreç için avantajlı yapar.  Yani düşünce olarak gelinlik zamanında nasıl makyaj olacağını önceden kararlaştırmak gerekir.

Farlarda Her Rengi Kullanmayın

Gelinlik makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta far kullanımıdır. Yani süslü görünmek için gözünüze her rengi sürmek pek de mantıklı değildir. Bazı kadınlar farının gösterişli olmasını istediği için yeşil, mavi, kırmızı, mor gibi canlı ve baskın renklerin hepsini bir arada kullanabilir. Ancak bu durum göz yormaktan başka bir işe yaramayacaktır. Bunun yerine tek renk ya da benzer tonların birlikte kullanıldığı bir far ideal olabilir. Eğer eyeliner çok kalın olacaksa, bu durumda farınızı ten renginden seçebilirsiniz. Yani baskın olan eyeliner görüntüsüyse bunu da bu şekilde dengeleyebilirsiniz.

Gelinlik Çok Gösterişliyse

Gelinlik gösterişli bir tasarımsa eğer bu durumda gelinliği tamamlayacak sade bir makyaj olması gerekir. Yani hem gelinlik hem saç ve makyaj çok gösterişli olursa bu durumda alınacak sonuçlar da yorucu olur. Bu gibi durumlarda hafif makyajla gelinliğinizin daha ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Tabakalar Halinde Makyajdan Kaçının

Son dönemlerde makyaj algısı değişti ve artık makyaj yapıldıktan sonra neredeyse tanınmayacak hale gelinmesi söz konusu. Bu durum birçok açıdan rahatsızlık kaynağı da olabiliyor, çünkü gerçek doğal görünümden çok uzaklaşmak yıkıcı sonuçlar verebiliyor.

 Gelinlik Sadeyse

Sade bir görünüm varsa bu durumda gelin makyajı ve saç bölümü daha öne çıkabilir. Böylece daha iyi bir sonuç alınabilir.  Makyajda ruj bölümü koyu ya da kırmızı gibi canlı renklerden olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu