Diyet

Lahana Diyeti Nedir? Tarifi ve Faydaları Nelerdir?

Lahana Diyeti Nedir? Tarifi ve Faydaları Nelerdir? Sorusu hızlı yoldan ve kolayca kilo vermek isteyenlerin sıkça internette araştırdıkları bir sorudur. Bizde bu yazımızda lahana diyetine dair merak edilen her şeyi sizlerle paylaştık.

Lahana Diyeti Nedir? Tarifi ve Faydaları Nelerdir? Sorunun cevabını merak eden okuyucularımıza lahananın faydalarını ve nasıl yağ yakmakta etkili olduğunu anlatmak ile başlayalım.

Lahananın Faydaları Neler?

Lahananın antioksidan özelliği genel vücut sağlığını korumada oldukça etkili bir sebze olmasını sağlar. K ve bol miktarda C vitamini içerdiğinden besleyiciliği yüksektir. Kanserle mücadelede ve radyasyon tedavisinde kullanılır ve kalbi korur. Bağışıklık sistemini güçlendirerek bize sandığımızdan daha fazla yarar sağlar.

Lahana Diyeti

Lahana diyeti nasıl oluyor da kilo verdiriyor diye soracak olursanız cevabı lahana familyasının genel özelliğinde gizli. Brüksel lahanası, brokoli, karnabahar ve lahana gibi sebzelerin içinde yağ yakan enzimleri ortaya çıkaran sulforafen adlı madde vardır.

Lahanayı günlük hayatınızın içine diyet olmak dışında da dahil edebilirsiniz. Zengin içeriğinden dolayı lahana ve türevleri her zaman tüketilmesi gerekilen besleyici sebzeler arasındadır. Lahana çayı veya çorbası diyet dışında tüketilebilecek klasik tarifler olup size kilo vermeye yardım eder.

Lahana Diyeti Nasıl Yapılır?

Lahana diyeti temel olarak çiğ lahanayı salata olarak tüketerek veya pişirerek yemeklere veya çorbalarda tüketmek olarak özetlenebilir.

Lahana Çorbası Yapımı

1 litre suya 6-7 yaprak kadar lahana ekleyip 7 dakika kaynatınız. Sonraysa karışımınızı, ılıklaştıktan sonra süzerek suyunu 24 saat içinde kesinlikle için. Lahana çorbası diyeti yapmak içinse bu diyetin size güçlü yağ yaktıracağını bilmeniz gerekir. Ne kadar çok miktarda lahana çorbası yerseniz o kadar kilo verme şansınız olur. Kokusu belki size biraz keskin gelebilir fakat içmeye gayret edin. “Ne kadar lahana çorbası içmeliyim?” diye soracak olursanız, dilediğiniz kadar tüketebileceğinizi söyleyebiliriz. 7 gün boyunca yapmanız gereken bu lahana diyetiyle ortalama 4-5 kilo kadar verebilmeniz mümkün.

Bu çorbayı 7 gün boyunca tüketirken olabildiğince sebze tüketerek vücudun yağ ve sudan kurtulmasını sağlayın. Gün içinde salatada çiğ olarak tüketebileceğiniz lahana istenilen öğünde ve istenilen miktarda tüketilebilir. Hafif egzersiz veya yürüyüş ile desteklendiğinde harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu