Diyet

Limonlu Su Diyeti Nasıl Uygulanır ve Zayıflatır Mı?

Limonlu Su Diyeti Nasıl Uygulanır ve Zayıflatır Mı? İnsanlar kilo verebilmek amacıyla birçok çeşitli yola başvurmaktadır. Bu yollardan bir tanesi de limonlu su diyetidir. Peki limon suyun kilo vermede ki etkisi nedir? Detaylar yazımızda..

Limonlu Su Diyeti Nasıl Uygulanır ve Zayıflatır Mı? Limonlu su diyeti günümüzde kilo vermek isteyenlerin çoğunlukla başvurmakta olduğu zayıflama yöntemlerinden bir tanesidir. Limon özellikle Türk mutfağında büyük bir yere sahip olup halkın büyük çoğunluğunun severek ve sık sık kullandığı bir besindir. Birçok faydası bulunan bu besin aynı zamanda birçok kişi tarafından zayıflama amacıyla da çeşitli şekillerde kullanılmakta.

Limonun Faydaları

Limon özellikle ülkemiz mutfağında çok önemli bir yere sahiptir. Çeşitli yemeklerimizden limonu eksik etmemekle beraber limonata gibi içeceklerle sofrayı zenginleştiririz. Ancak limonun tek artı yönü tadı değildir. Limon tüketimi halinde onlarca fayda sağlayabilmektedir. Örneğin limon yoğun miktarda C vitamini içermektedir. Bu C vitamini sayesinde özellikle kış aylarında yakalanılabilecek hastalıklara karşı bağışıklık kazanılır. Böbrek taşının oluşmasını önlemekte etkilidir. Lifli yapısı sayesinde bağırsakların çalışma verimini artırır. Böylece besinlerin hazmedilmesini kolaylaştırır. Kolesterolü düşürmeye yardım eder. Damar sertliğinin önüne geçer ve bu sayede kalp ve damarların sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlar. Kanın pıhtılaşmasında etkilidir. Kanın temizlenmesini sağlar ve kanın basıncını düzenler. Bunlar limonun faydalarından yalnızca birkaç tanesi.

Limonlu Su Diyeti Nasıl Yapılır?

Limonlu su diyeti ile zayıflamak günümüzde insanların başvurmakta olduğu en popüler ve zahmetsiz diyet çeşitlerinden bir tanesidir. Uygulaması oldukça basit olan limonlu su diyeti yaklaşık 5 günlük bir süre sonunda etkisini göstermektedir. Bu diyete sabah kahvaltıdan önce bir bardak limonlu su içerek başlamalısınız. Ardından kahvaltıda bir tane haşlanmış yumurta, yanında yeşillik ve zeytin yiyebilirsiniz. Ara öğünlerinizde bir bardak, mümkünse şekersiz, limonata içebilirsiniz. Öğle yemeği olarak bir kase yoğurt ve yanında kuruyemiş tüketebilirsiniz. Akşam yemeğinde ızgara et ve yanında zeytinyağlı salata ardından yatmadan hemen önce ise yine bir bardak ılık limonlu su içerek günü tamamlayabilirsiniz. Bu rutini 5 gün boyunca sürdürmeniz halinde yaklaşık 3 kilo verebilirsiniz.

Siz de limonlu su diyetiyle kilo vermek istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz rutini uygulayarak sonuca varabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu