Moda

Mavinin Farklı Tonlarına Dolabınızda Yer Açın!

Mavinin Farklı Tonlarına Dolabınızda Yer Açın! Mavi her sezon vazgeçilmez trend renkler arasında. Sizler de mavinin farklı tonlarına dolabınızda yer ayırmalısınız.

Mavinin Farklı Tonlarına Dolabınızda Yer Açın! Mavinin farklı tonları, kıyafet, dekorasyon gibi birçok yerde kullanılmaktadır. Mavi rengi birçok ten rengine uyumlu ve oldukça tercih edilen renkler arasındadır. Yaz rengi olduğu düşünülse de her mevsim tercih edilmeye uygun bir renk. Sizler de mavinin farklı tonlarına dolabınızda yer vererek oldukça şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Mavinin tonları, çeşitlidir ve bazı tonları çoğu renk ile uyumludur diyebiliriz. Mavinin tonları ile kombinlerinizi tamamlayabilir ve bu tonları kullanarak özgün bir stile sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için mavinin farklı tonları derledik. İşte mavinin farklı tonları…

Denim Mavisi

Mavinin en çok bilinen ve kullanılan tonu denim mavisidir diyebiliriz. Günlük kombinlerimizde mavi kotlara sıklıkla yer veriyoruz. Günümüzde de denim mavisi oldukça trend. Bu tonu farklı renklerle kombinleyebilirsiniz. Fakat bu renk en çok kırmızı ve beyaz tonları ile uyumlu diyebiliriz.

Güvercin Mavisi

Güvercin mavisi, mavi renginin oldukça yumuşak bir tonudur ve adını da güvercin renginden almaktadır. Bu renk ile de farklı renkleri tercih edebilirsiniz. Güvercin rengi ile gri, bej gibi nötr tonları kullanmak daha doğrudur. Bu renk ile daha sıcak ve canlı bir görünüm yakalamak isteyenler mor, kahverengi gibi daha koyu renklerle kombin yapmalıdır. Mavinin farklı tonlarında elbiseler giymek için güvercin mavisi en iyi seçenek olabilir.

Rüzgâr Mavisi

Rüzgâr mavisi rengini barok döneminden almaktadır ve de diğer adı barok mavisi olarak geçer. Yeşile yakın bir renk olan rüzgâr mavisinin en çok uyumlu olduğu renkler bej, krem tonları diyebiliriz.

Uzay Mavisi

Uzay mavisi, mavinin oldukça koyu ve siyaha yakın bir tonudur. Siyah ve griye yakın bir renk olduğu için neredeyse tüm renklerle uyumlu bir tondur. Uzay mavisi rengi ile oldukça modern ve maskülen bir hava yakalamanız mümkündür.

Marie Antoinette Mavisi

İsmini Fransa kraliçesi Marie Antoinette’nin göz renginden alan mavinin bu tonu oldukça açık bir tondur. Açık tonlu bir renk olduğu için birçok kombinde yerini alabilir diyebiliriz. Mavinin farklı tonları ile kombin yapmak için Marie Antoinette mavisi ile uçuk pembe, krem, beyaz tonlarını kullanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu