Sağlık

Meme Büyütme Estetiği ve Sonrası Ne Yapılmalı?

Meme Büyütme Estetiği ve Sonrası Ne Yapılmalı? Meme büyütme estetiği son derece önemli bir karardır ve ameliyat süreci kadar sonrası da dikkat edilmesi gereken bir süreçtir.

Meme büyütme estetiği meme implantı yaptırmaya karar vermek şeklindedir. Arzu ettiğiniz kadınsı kıvrımları elde etmenize yardımcı olmak için tasarlanmış bir yatırımdır ve genellikle kendi imajınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Bununla birlikte, göğüs implantlarınızı ömür boyu kullanmayı planlamamalısınız.

Göğüs implantları sonsuza kadar sürmez ve kadınların, genellikle ilk ameliyatlarından 10 ila 20 yıl sonra implantlarını çıkarmayı seçmelerinin birçok nedeni vardır. İmplant yaptırmaya karar vermeden önce, plastik cerrahınız implantlarınızın bakımını nasıl yapacağınızı ve implantlarınızın daha uzun süre dayanması için katılmanız gereken gerekli kontrolleri gözden geçirecektir.

Meme İmplantlarının Ortalama Ömrü

Göğüs büyütme, göğüslerinizin görünümünü iyileştirmenin etkili bir yoludur. Genel olarak güvenli ve uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmış olsa da, Amerikan Plastik Cerrahlar Derneği, implantları “ömür boyu kullanım garantili” olarak kabul etmiyor.

Ortalama olarak, günümüzün implantları, her yıl yüzde bir oranında artan yırtılma şansı ile on yıldan fazla dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, implantlarınız ne kadar eskiyse, yırtılma veya diğer komplikasyon riskiniz o kadar yüksek olur.

Çoğu durumda, meme implantları 20 yıl veya daha uzun süre iyi durumda kalabilir. Her hasta farklıdır ve implantlarınızın ömrü vücudunuza ve implantlarınıza nasıl baktığınıza bağlı olacaktır.

Meme Büyütme Sonrası Dikkat Edilecekler

  • Ameliyattan sonraki ilk 3 hafta sırt üstü ve biraz yüksekte (yatar koltukta olduğu gibi) uyumanızı öneririz. Bu durumda yerçekimi şişliği aşağı doğru çekerek implantlardan uzaklaştırır. Düz uyursanız, fazla sıvı tahliye olmaz ve şişlik devam eder.
  • Hastaların cinsel aktiviteden önce 4-6 hafta beklemesi gerekir. Bu, kesilerin iyileşmesi için de zaman verir.
  • Meme ameliyatı sonrası ilk hafta vücudunuz yeni implantların varlığına uyum sağlamaya başlar. Sonuçları tam olarak anlamanız en az üç ay sürer.
  • Ameliyattan sonraki ilk haftalarda göğüslerinizi banyoda, duşta veya havuzda ıslatmaktan kaçının.
  • Sigara içmeyin. Sigara içmek vücudunuzun ameliyattan sonra iyileşme yeteneğini olumsuz etkiler.
  • Sadece ağrılı olmakla kalmayıp aynı zamanda meme implantlarınızın düzgün yerleşmesini de engelleyen balenli sutyen giymeyin.
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu