Moda

Mini Gelinlik Modelinin Kullanımı

 

Mini Gelinlik Modelinin Kullanımı

Gelinlik denince, akla klasik gelinlikler geliyor, kimsenin aklına mini bir gelinlik gelmiyor değil mi? Ama kimsenin aklına gelmiyor demem yanlış olur, kimisinin hayali mini gelinlik. Herkes aynı olmak, aynı hayali kurmak zorunda değlidir. Ve kimisi için gerçekten farklılık aşktır. Klasik bir gelin herkes olabilir, ama herkes mini gelinlik giyme cesaretini gösteremez. İnsanın kendisine güvenmesi lazım. Cesaret örneğidir de mini gelinlik.

Ancak her bayanın mini gelinlik giyemeyeceği gibi her bayan mini gelinliği kombinleyemiyorda. Yani, mini gelinlik zor taşınıyor, zor kombinleniyor. Klasik bir ayakkabı giyemezsiniz mini gelinliğin altına. Klasik bir topuz yapıp, klasik bir duvak da kullanamazsınız. Ama elinize klasik bir çiçek alabilirsiniz. Azıcık fazlanız varsa bile bu gelinlik o azıcık fazlayı kaldırmaz. Mükemmel bir fizik, mükemmel bir kombin ister. Kusursuz olmanız lazım, o gün sizlerin. Tarzınız uyuşmalı. Ne demek istiyorum uyuşmalı derken; şöyle ki prenses model, a kesim, balık gelinlik modellerinin altına klasik gelin ayakkabısını kullanabilirsiniz ama midi boy ve mini boy gelinlik modellerinde o klasik gelin ayakkabısını kullanamazsınız. Farklılığınızı devam ettirin, ve tarzınıza tarz katın. Bütünleştirin iyi meç edin parçaları.

Mini gelinlik kullanırken, elbise havasından uzaklaştırılması da gerikiyor. Yani gelinlik olduğu 100 metre öteden belli olabilsin. Abartı olsun. Diğer gelinlik modellerinde abartı olsun demem. Ancak mini olunca, abartı olsun diyorum. Yada önü kısa arkası uzun modellerde olabilir. Gelinlik olduğu bariz ortada olsun yeter. Onun dışında mini modellerde arkası da uzun değilse platform topuk kullanmayın. Stiletto iyi bir tercih olabilir. Çiçek, bandana takabilirsiniz başınıza ama mini modellerde duvak takmanızı öneririm. Ve ne yazıkki mini modellere kuşak pek yakışmıyor, kuşaktan uzak durun derim. Çiçek olarak ise istediğinizi seçebilirsiniz, ama benim önerim mor menekşeler.

Proporsuyonunuza uygun giyinin ve gecenin gözdesini en şık, en mükemmel hale getirin. Her birinize mutlu evlilikler dilerim, esen kalın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu