Moda

Mint Yeşili Nasıl Kombinlenir? Kombin Örnekleri

Mint Yeşili Nasıl Kombinlenir? Kombin Örnekleri nelerdir? İlkbahar yaz aylarının en sevilen renklerinden biri olan mint yeşili kombinlere daha canlı bir görünüm kazandırır.

Mint yeşili genellikle bluz ve tişört renklerinde daha sık kullanılmakta olup aynı zamanda elbiselerde de şık durur. Renk kendine özgü bir sıcaklığa sahip olduğundan yanında kullanılacak diğer kombin parçalarını dikkatli seçmek gerekir. Kıyafet türü fark etmeksizin genellikle pek çok kişi mint yeşili kombini yaparken ilk tercihini beyaz renkten yana yapar. Hem iki rengin birbirine iyi uyması hem de kombin yapmasının kolay olması bu renklere olan ilgiyi daha da artırır. Örneğin beyaz jean pantolon üzerine giyilen mint yeşili bluz kişiye göz alıcı bir görünüm kazandıracaktır.

Mint Yeşili Nasıl Kombinlenir?

Mint yeşili kombinleri yaparken öncelikle bu yeşil tonu ile uyumlu diğer renkleri bilmek gerekir. Kendi başına son derece göz alıcı bir renk olması nedeniyle yanında kullanılan parçaların daha sade ve düz olmasında fayda vardır. Narin ve soft bir renk olduğundan dolayı bunun yanında genellikle kahverengi, beyaz, siyah, gri ve pembe gibi tonlar daha sık kullanılır. Ancak bu renklerin uyumlu olması doğru parçaların bir araya getirilmesiyle kendini gösterir. Örneğin hem kahverengi hem de mint yeşili başlı başına iki iddialı renk olup bunları yumuşak geçişlerle bir araya getirmek kullanıcıların elindedir. Örneğin mint yeşili bir elbise giyildiğinde kahverengi küçük bir çanta kullanmak hem göz yormayacak hem de kişiyi hoş gösterecektir. Benzer seçim ayakkabılar için de yapılabilir.

Mint Yeşili İle Kombin Önerileri

Bej, krem, beyaz gibi açık renklerle son derece şık görünen mint yeşili kıyafetler ile kombin yaparken kıyafet türü dikkate alınabilir. Örneğin mint yeşili elbise giyileceğinde üzerine alınacak sütlü kahve ya da bej rengi bir deri ceket uyumlu bir görüntü oluşturacaktır. Yeşil ve tonlarının en çok dikkat çeken türü olan mint yeşilini ön plana çıkaracak kıyafetler tercih edilmelidir. Eğer bu yeşil bir tunik giyilecekse kot mavisi ya da koyu renk bir şal kullanmak uyumlu olacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu