Sağlık

Mutfaktaki Gider Kokusu Nasıl Önlenir?

 

Zamanla mutfakta gider kokusu oluşumu söz konusu olabileceğinden özellikle kullanıcıların rahatsızlık duyması kaçınılmaz olmaktadır.

Mutfakta özellikle yemek artıklarının veya yemek yağlarının dökülmesi nedeniyle gider borularında oluşan koku mutfakta ağır bir kokunun var olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle özellikle kullanıcılar mutfaktaki gider kokusu nasıl önlenir? Konusunu merak etmektedir. Doğru şekilde yapacağınız uygulamalar kısa süre içerisinde istediğiniz sonucu almanızı sağlayabilir.

Devamlı olarak kullanılmakta olan mutfak gideri zaman içerisinde de tıkanabileceği gibi aynı zamanda gider borularında kalan yemek artıklarını veya kalıntıların nedeniyle de kokması söz konusu olabilir. Mutfakta hoş olmayan kokunun var olması özellikle misafirlerinize ayarlarken de problem yaşamanıza neden olabilir. Bu nedenle mutfak gider kokusunu önlemek için kullanacağınız yöntem istediğiniz gibi daha temiz ve kokusuz olmasını sağlayabilir. Mutfağınızın temizlemeniz kokunun giderilmesini sağlamayacaktır. Bu nedenle kullanacağınız bu yöntem ile mutfaktaki kokunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Gider Kokusu Nasıl Giderilir?

Mutfakta özellikle giderde oluşan kokuyu önlemek isteyenler için tercih edilebilecek birbirinden farklı yöntemler bulunmaktadır. Karbonat, tuz ve sirke karışımıyla oluşan kokunun giderilmesini sağlayabilirsiniz. Öncelikle bir tencere içerisinde su kaynatarak daha sonrasında içerisine bir su bardağı sirke ve bir avuç kadar tuz eklemeniz gerekir. Son olarak karbonatı ekleyerek iyice karışmasını sağlayın. Hazırlamış olduğunuz suyu sıcakken lavaboya dökerek lavaboda oluşan kokunun giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Karbonat ve limon suyu da mutfaktaki gider kokusunu önleme yöntemleri arasında tercih edilebilecek seçeneklerden biridir. Bir bardak limon suyu ısıtılarak sonra içerisine bir su bardağı kadar karbonat eklenerek lavabo içerisine dökülebilir. Aynı şekilde karbonat ve aromalı koku karışımı da mutfaktaki lavabo giderinde oluşan kokuyu engellemek sağlayabilecek yöntemler arasında yer almaktadır.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu