Güzellik

ÖDEM İÇİN MUCİZE KÜR

ÖDEM İÇİN BİTKİSEL KÜR

 

Ödem bir çok insan için kabus olabiliyor. Hiçbir yararı olmayan gereksiz sıvılar insanlara ciddi oranda kilo aldırıyor. Aşırı kilolu olmaya başlayan ve hareketsiz yaşam biçimini benimseyen yüzbinlerce insan için büyük bir sıkıntı olan ödem vücutta toplanan su olarak ek yük getiriyor.

Ödem neden oluşur?

Öncelikle ödem bir hastalık değildir. Belirli yiyecek ve içeceklerden uzaklaşıldığında ve hayata hareket egzersiz programları getirildiğinde ödem vücuttan atılabilir.

Damar dışına çıkan sıvı (ödem) cilt altında birikmeye başlar. Ayakta ellerde yüzde şişkinlikler oluşturan Ödem oldukça rahatsızlık vericidir.

Eğer ödeminiz kalp yetmezliğine bağlı bir rahatsızlık ise bu durum tedavi edilmeden vücuttan ödem atılamaz. Ama hastalığa bağlı olmayan sadece hareketsiz yaşam ve bol yağlı karbonhidratlı yiyecekler tüketmek de ödem oluşturur.

Ödemin Olduğunu Nasıl Anlayabilirim?

Ödem genellikle erkeklerde giyilen çorapların 2-3 saat sonra çıkarıldıklarında iz görünüyorsa vücutta kesin olarak ödem vardır denebilir. Aynı şekilde yıllardır taktığınız yüzük artık parmağınıza daha zor takıldığında ödemden şüphelenilebilir. Bununla beraber diyetisyenler kilo kas yağ ve fazla suyu ölçecek elektronik aletler mevcuttur.

Ödemim var Bundan Nasıl kurtulabilirim?

Ödem yaşam tarzınızı değiştirmekle giderilebilen bir rahatsızlıktır. Bazı aşırı kilolu insanlarda vücudun yüzde 10 kadar ödem topladığı görülmüştür. Örneğin 120 kg ağırlığa sahip bir insanda 12 kg ödem olabilir. Bu durumdan kurtulmak için eğer ciddi hastalıklarınız yoksa hareketsiz yaşamınıza hareket getirmeniz ve yağlı-karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekebilir. Bununla beraber gazlı içecekler ve fast-food yiyeceklerden de uzak durulması gerekir.

Birçok diyetisyen sizlere ödemden kurtulmanız için size kiraz sapı ve Mısır Püskülü kürünü önerebilir. Bir tutam kurutulmuş kiraz sapı ile bir tutam mısır püskülü kaynatılarak 5 dakika dinlendirildikten sonra sabah aç karna 1 su bardağı sıcak olarak içilirse ve bu küre 30 gün devam edilirse ödem rahatsızlığından yavaş yavaş kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Bu kürle beraber aynı zamanda yaşamınıza biraz egzersiz katmanız yararlı olacaktır. Örneğin günde en az yarım saatlik bir yürüyüş ödemi atmanız için yeterli olabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu